
Hæhre med Sitech-avtale
Hæhre har valgt Sitech Norway AS som leverandør av maskinkontrollsystemer til selskapets flåte av Atlas Copco borerigger.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Avtalen gjelder maskinstyringssystemer og infrastrukturen rundt, som programvare, opplæring, service og support på ti borerigger.
- Vi er meget godt fornøyd med å bli valgt som leverandør til Hæhre på disse systemene og Trimbles robuste produkter vil passe godt inn hos dem. Trimbles nye tre års garanti vil også gi et meget forutsigbart kostnadsbilde for Hæhre, denne garantien dekker både komponenter og programvare, sier Karsten Haukås, daglig leder i Sitech Norway AS
Trimble DPS900 - Drill and Piling System, er et 3D-system til alle typer bore- og pelerigger. Systemet kan også bygges på klargjorte maskiner fra Sandvik og Atlas Copco.
DPS900 bygger på Trimbles komponenter og benytter selskapets teknikk til posisjonsbestemmelse. Systemet er en del av produktporteføljen Connected Site, en løsning som fjerner kløften mellom kontor og arbeid i felt.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS