Kjøpte ni 100-tonns tipptrucker
Den første Intermat-utstillingen for Terex Trucks kan ikke konkluderes annerledes enn som en stor suksess.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Det er Myanmar-importøren Leadway Heavy Machinery (LHM) som signerte bestillingen på ni Terex TR100. Signeringen skjedde på standen til Terex Truck på anleggsutstillingen i Paris.
Dumperdivisjonen til Terex (rammestyrte og tipptrucker) ble solgt til Volvo Construction Equipment ifjor, men produktene skal fremdeles markedsføres som Terex. I år var Terex Trucks registrert som egen utstiller på Intermat for første gang, kloss inntil Volvo forøvrig.
LHM ble Terex Trucks-forhandler i 2013 og har siden den levert 26 TA400 rammestyrte dumpere. Nå dumper det altså inn en skikkelig ordre på ni tipptrucker med lastekapasitet på 92 tonn. Maskinene er utstyrt med Cummins-motorer på 783 kW/1050 hk. Maskinene produseres i Skottland.
Bulder Maskin er norsk forhandler av Terex-dumpere i Norge.
STILLING LEDIG:
-
Veiarbeider/Trafikkdirigent
Norsk Trafikksikring AS
-
Servicemekaniker
Maskinteknikk Nord AS
-
Servicetekniker
WashTec Bilvask AS
-
Bergsprenger/leder
Verdalskalk
-
Maskinfører
Walan Maskin AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS