
NLF: - Naiv reaksjon mot latvisk råkjører
Geir A. Mo vil stoppe villmennene bak lastebilrattet.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
- Departementet vil vurdere vårt innspill om et felles europeisk sanksjonsregime for å stoppe villmennene, skriver den adm. direktøren i Norges Lastebileier-Forbund (NLF) på sin facebook-side.
bøtelagt for villmannskjøringHan understreker at det er meningsløst at den latviske sjåføren som ble forrige uke fikk førerkortet tilbake for å kjøre "hjem til Latvia".
- Det betyr etter alle solemerker at han fremdeles er på jobb et eller annet sted i Norge eller Europa. Boten fikk han vel også med seg med anmodning om å betale den innen en viss tid? Lurer på om den blir betalt? Dagens reaksjonsmønster er naivt og snillistisk og må gjøres noe med for å få opp respekten for lov og orden. Derfor bør det vurderes å frata sjåførene retten til å virke som yrkessjåfør, hevder Mo som fortsetter:
- Denne retten er hjemlet i et europeisk regelverk, og da må det være mulig å lage et europeisk sanksjonsregime også. Og for at ingen skal misforstå: - Dette skal selvfølgelig også gjelde norske yrkesjåfører! Det er ikke passet som skal avgjøre straffen, men handlingen!
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge