Hesselbergs nyanlegg på Kverneland åpnet
STAVANGER (AT.no): Timingen for Hesselberg-konsernet var perfekt. Få timer etter at MEFA-utstillingen ble åpnet på Forus i Stavanger, var det snorklipping for Hesselbergs nye bygg i Kverneland Næringspark utenfor Stavanger.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Det nye bygget har en grunnflate på 1300 kvm hvorav en kontorfløy på 300 kvm. Tomta er på 5,5 dekar, og det er opparbeidet et eget 400 kvadratmeter stort demofelt.
Bygget har fått egen vaskehall, utstyrt med Kärcher vaskeutstyr, eget rom for sveisearbeidet og et eget rom for opplading av elektriske trucker.
Anlegget er bygd med tre gjennomgående løp for service, ett for Linde gaffeltrucker og to for Komatsu, Bomag og Manitou anleggsmaskiner.
- Prislappen for bygget på Kverneland utgjør en investering på ca. 32 mill. kroner, men dette er kun første steg i en tung satsing for Hesselberg i det kommende året, sier adm. direktør Kai Paulshus til AT.no.
I Sveberg Næringspark i Trondheim bygges det et helt identisk og tilsvarende bygg etter eksakt samme tegninger som på Kverneland. Og om et års tid vil også Hesselbergs hovedanlegg på Lindeberg ved E6 i Akershus være klart for innflytting. Hovedanlegget blir på hele 16.000 kvadratmeter.
STILLING LEDIG:
-
Maskinfører
Walan Maskin AS
-
Operativ selger Volvo Lastebil
Nordic last og buss AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS
-
Serviceleder
RICH. STEEN AS
-
Salgssjef Off Highway
KGK Norge AS
-
Operatør
FORCIT Norway