Jump to main content
  • Anlegg
  • Transport
  • Bygg
  • Nytt om navn
  • Hva skjer?
  • Stilling ledig
  • Min side
  • Bli abonnent
Logg inn
Min Side
Logg ut
Bli abonnent
  • Anlegg
  • Transport
  • Bygg
  • Nytt om navn
  • Hva skjer?
  • Stilling ledig
  • Min side
  • Bli abonnent
Logg inn
Min Side
Logg ut
Bli abonnent
Annonse
Ingrid Dahl Hovland.
Samferdselsdepartementet

Ingrid Dahl Hovland blir ny vegdirektør

Redaksjonen
Publisert 11.10.2019 - 12:15

Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.

Ingrid Dahl Hovland har vært administrerende direktør i Nye Veier AS siden oppstarten i 2015. Hun har tidligere jobbet ti år i Statens vegvesen, og har erfaring som leder i Selvaagbygg, Veidekke og Spenncon AS.

Dahl Hovland er 60 år gammel og utdannet sivilingeniør fra Norges tekniske høgskole (NTH – dagens NTNU), med spesialisering i berg- og anleggsteknikk.

Stillingen som vegdirektør ble utlyst 1. juli, som følge av at Terje Moe Gustavsen gikk bort 4. mai i år. Dahl Hovland er ventet å tiltre 1.november 2019.

- Statens vegvesen har et viktig samfunnsoppdrag i samferdselssektoren. Etaten har tunge oppgaver innenfor utbygging, drift- og vedlikehold av vei, trafikksikkerhet, trafikant og kjøretøy og langtidsplanlegging. Med Ingrid Dahl Hovland får vi en svært dyktig og meget kompetent vegdirektør med tung ledererfaring fra bransjen. Jeg er glad for at hun har takket ja til denne viktige jobben og er klar til å starte om kort tid, sier samferdselsminister Jon Georg Dale.

Administrerende direktør Ingrid Dahl Hovland ble i statsråd i dag tilsatt som ny direktør i Statens vegvesen i et åremål for 6 år.

 
PROFF
PROFF

Vil ha Hyundai-forhandlere i hele landet

PROFF
PROFF

Bestiller over 100 Cat-maskiner

ANNONSØRINNHOLD FOR SMARTDOK

Slik får kranbilspesialisten full kontroll

PROFF
PROFF

Norsk AI-system for varsling av hendelser langs vei

PROFF
PROFF

GLP: Store regionale forskjeller i grønn omstilling

PROFF
PROFF

Satser på elektrisk og hybrid kjøling

PROFF
PROFF

«Vi må skape litt aktivitet»

PROFF
PROFF

NGI kan nå tallfeste skogens stabiliseringseffekt

STILLING LEDIG:
  • Selger

    Entrack AS

  • Landbruksselger / Forhandler, Østfold

    Anlegg og Miljøservice AS

  • Mekaniker/vedlikeholds operatør

    Franzefoss Pukk AS (FPU) Anlegg Steinskogen

SE ALLE LEDIGE STILLINGER HER:

PROFF
PROFF

Kranoppkjøp styrker T.L Krans kapasitet

KRAN- OG LØFTETJENESTER: T.L Kran AS overtar en av bransjens etablerte aktører.

PROFF
PROFF

El og brukt med Services 360

SERVICE: Scania utvider Services 360-programmet til også å omfatte elektriske lastebiler og brukte kjøretøy, med egne opplegg for begge segmenter.

PROFF
PROFF

Lagmannsretten avviser krav om dumpestopp

MINERALANLEGGET: Engebø kan kjøre videre som planlagt etter at lagmannsretten avviste kravet om midlertidig stans i gruvedumpingen.

PROFF
PROFF

Hundre lærlinger samlet på Gardermoen

LÆRLINGER: fra fem selskaper møttes på Gardermoen tirsdag for å dele erfaringer og jobbe med idéutvikling på tvers av faggrenser.

PROFF
PROFF

T-banen velger oppgradering fremfor ny tunnel

VEDLIKEHOLD: Det nye svaret på Oslos kollektivutfordringer, ifølge en fersk rapport bestilt av Oslo kommune og Akershus fylkeskommune, er vedlikehold.

PROFF
PROFF

Nullutslippspioneren som gikk konkurs

MARERITT: Sprengningsulykken med forsagere i Sandvika ble starten på slutten for entreprenøren som satset. – Dette har vært et mareritt etterpå forteller tidligere daglig leder.

PROFF
PROFF

Se oversikten: Asfalterer 730 kilometer riksvei i 2026

SESONGSTART: Statens vegvesen starter snart årets asfaltering med 730 kilometer riksvei fordelt på 25 kontrakter til fem entreprenører.

PROFF
PROFF

Åpnet tungbillading i Levanger

NYTT: Uno-X har åpnet et nytt anlegg for tungtransport på Gråmyra i Levanger. Stasjonen har ti ladeplugger med opptil 400 kW effekt, og kombinerer tungbillading med ordinært drivstofftilbud.

PROFF
PROFF

Bygg- og anleggsteknikk best på jobbkobling

YRKESFAG: Lærere og lærebedrifter er stort sett fornøyd med læreplanene som ble innført fra 2020, og særlig i bygg- og anleggsteknikk opplever elevene høy relevans og god overgang til arbeid.

PROFF
PROFF

Kostbar tur på nedklasset vei

KONTROLL: En tilsynelatende ordinær transporttur endte med et sviende gebyr da en septiktankbil ble stoppet på en nedklasset fylkesvei i Indre Østfold.

PROFF
PROFF

Ny konkurs i Bertelsen & Garpestad-gruppen

OPPBUD: Styret i B & G Eiendom AS begjærte selskapet konkurs 14. april. Sør-Rogaland tingrett åpnet konkurs dagen etter.

PROFF
PROFF

Transportbedrift med 120 ansatte konkurs

KONKURS: Etter flere måneder med økonomiske problemer og forsøk på redning, er det nå slutt og over hundre ansatte er berørt.

PROFF
PROFF

Vil ha flere biogass- og ladestasjoner i Buskerud

INFRASTRUKTUR: Utslipp fra tungtransporten i Buskerud er en av de største utslippskildene, og nå satses det tungt på fossilfri infrastruktur.

PROFF
PROFF

Kjøper Claxton for 800 millioner

OPPKJØP: Norsk riksentreprenør kjøper samtlige aksjer i britiske Claxton Engineering Services for rundt 800 millioner kroner, og styrker dermed sin posisjon innen offshore dekommisjonering og havvind.

PROFF
PROFF

500 biler og ti millioner i måneden – må øke prisene kraftig

KOSTNADER: Med 500 biler som skal ha drivstoff daglig og rundt ti millioner kroner i dieselkostnader hver måned, må transportøren øke prisene ut til kundene.

PROFF
PROFF

Nytt agentur: 400 kg krattknuser rydder 45 graders skråninger

FJERNSTYRT: Med agenturet på kinesiske krattknuser utvider importøren sitt sortiment av fjernstyrte krattknusere.

PROFF
PROFF

Gigantisk saneringsjobb

SANERER: Nå inviteres entreprenører over hele landet inn i det som beskrives som en av de største oppryddingsjobbene i norsk telehistorie.

PROFF
PROFF

Lyser ut bro til 450 millioner kroner

EIGERSUND: En ny bro over sundet mellom Eigerøy og fastlandet i Eigersund kommune skal sikre en trygg og robust forbindelse, og kontrakten er nå ute på anbud

PROFF
PROFF

Kopierer norsk pickup-grep

AVGIFT: Nye skatteregler halverte pickupmarkedet i Storbritannia – nå svarer produsentene med en løsning Norge har brukt i årevis.

PROFF
PROFF

Stor betongaktør kjøper seg inn på Hauglandet

EKSPANSJON: Betongselskapet og eier Endúr-konsernet etablerer seg for første gang på Haugalandet og i Sunnhordland gjennom et oppkjøp.

PROFF
PROFF

Avvikler etter 55 år i drift

TELEMARK: Entreprenørfirmaet med 25 ansatte innleder en styrt avvikling av virksomheten etter å ha drevet i over fem tiår

PROFF
PROFF

Nok et B&G-selskap konkurs

KONKURS: Enda et selskap med tilknytning til B&G-konsernet er slått konkurs. Nå faller nye brikker i kjølvannet av entreprenørkollapsen.

PROFF
PROFF

Én døde i 2022-raset: Boten blir på 500.000 kroner

KONKURS: Entreprenøren Bertelsen & Garpestad skulle ha fått bot på én million kroner etter dødsskredet i Heim, men konkurs har ført til at saken er lagt bort.

PROFF
PROFF

Bygger nytt boligkvartal i Sarpsborg sentrum

46 LEILIGHETER: Byggestart er planlagt våren 2026, med ferdigstillelse tidlig i 2028.

PROFF
PROFF

701 tonn stålbru fraktes sjøveien til Hitra

BRYGGEKONTRAKTEN: Implenias datterselskap har sikret seg oppdraget med å montere den 185 meter lange Knarrlagsund bro på fylkesvei 6448 i Hitra.

transport anlegg vegdirektøren ingrid dahl hovland
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse

REDAKSJON

Redaktør:
Klaus Eriksen

Forlagsredaktør:
Thomas Witsø-Bjølmer

Redaksjonen: tips@at.no

Anlegg&Transport er medlem av Fagpressen.

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

Personvern/cookies

SALG

Salgsansvarlige:

Annonsering / stillingsannonser
André Berger
Tlf: 986 43 739

Marius Rønningsen
Tlf: 934 54 909

Salg: salg@at.no
Tlf: 66 82 21 21

Salgsbetingelser

Annonsering

Advertising

KUNDESERVICE OG ADMINISTRASJON

Abonnement/Kundeservice:
Epost: abo@at.no

Tlf: 66 82 21 21

Postadresse:
Postboks 11, 1411 Kolbotn

Besøksadresse:
Sofiemyrveien 6D, 1412 Sofiemyr

Daglig leder:
Kenneth Johnsen

Powered by Labrador CMS