AT.JOBBER | Stillingsmarked

BR. THORKILDSEN: Et av selskapene som inngikk i B&G-konsernet er reddet fra konkursboet, etter at medeierne kjøper seg opp til full kontroll.

Br. Thorkildsen reddet fra B&G-boet

Publisert

Konkursboet til B&G Anlegg Holding AS er blitt enig med TT Invest AS om overdragelse av 50 prosent av aksjene i Br. Thorkildsen AS. 

Dette ifølge en pressemelding fra bostyrer, Magnus Jonsbråten.

TT Invest AS er allerede eier av de resterende 50 % av aksjene, blir eier dermed 100 prosent av aksjene.

Til A&T bekrefter Tom Eikså i TT Invest og TT Anlegg at alle arbeidsplassene i Br. Thorkildsen er sikret.

82 sikret videre jobb

FORNØYD: Knut Thorkildsen i Br. Thorkildsen.

Knut Thorkildsen synes dette var fint å få ryddet opp i slik at de kan drive videre. Han forteller til A&T at det egentlig ikke var fare for selskapet Br. Thorkildsen, men at man ikke kan drive videre med en deleier som er gått konkurs.

- Det måtte bli orden i aksjene først, så dette er veldig bra for nå kan vi drive videre.

Han bekrefter at alle de 82 ansatte har sikret jobb og selskapet har bra med oppdrag fremvoer.

- Det var kjedelig med at ble så mye i tap, men nå vil de tenke fremover og gå videre.

Thorkildsen vil ikke oppgi hvor stort tap det er snakk om.

Skryter av TT

- TT Invest er gode eiere og har eid 50 prosent av aksjene siden 2005, forklarer Thorkildsen.

God løsning

– Boet mener dette er en god løsning, ikke minst med tanke på sikring av arbeidsplassene i selskapet, skriver Jonsbråten i meldingen.

TT Invest AS er en solid aktør som allerede kjenner firmaet godt gjennom sitt eierskap, står det videre i meldingen.

Sammen med ledelsen i Br. Thorkildsen AS vil TT Invest AS som ny eneeier kunne fortsette å drive dette selskapet til det beste for ansatte, leverandører og kunder, samt lokalsamfunnet.

Powered by Labrador CMS