AT.JOBBER | Stillingsmarked

NORGES-PREMIERE: JCB-ansvarlig Øystein Baraas (t.v.) hos Rosendal og JCB-salgssjef Gabriel Butler på plass med Norges-premieren.

Ny korthekk i perfekt størrelse

Publisert

Forhandleren som både har Develon og JCB i maskinparken, har hatt litt mer fokus på Develon en periode. Det skyldes i stor grad at de har ventet på JCB 145 XR, en korthekk beltegraver på 15 tonn, og på MEFA i Stavanger kunne Rosendal Maskin presentere denne for første gang i Norge.

FØRERPLASSEN: Det er samme hytte i korthekk-maskinene som i de vanlige beltegraverne fra JCB, og plass skal det være nok av.

- Dette er hovedmodellen fra JCB for oss. Vi har ventet på at denne skal komme i X-serien, og vi vil øke på JCB nå, sier Øystein Baraas som er ansvarlig for merket hos Rosendal Maskin.

Nå som denne er på plass, kan forhandleren tilby følgende modeller i X-serien: 145 XR og 245 XR som korthekk-maskiner, og 210X, 220X og 370X som tradisjonelle gravemaskiner.

Samme hytte

- Det som er verd å merke seg med korthekk-maskinene, er at de kommer med samme hytte som på de vanlige maskinene, hvilket ikke er normalt for så mange, sier Baraas.

Av detaljer på maskinen så ramser Baraas og JCBs salgssjef for gravemaskiner i Nord-Europa, Gabriel Butler, opp ting som 10 tommers skjerm som viser det meste, inkludert bilder fra videokamera bak og på høyre side, stor hytte, nøkkelfri start, hydrauliske spaker og nytt design som gir «veldig god» plass og tilgang til komponentene bak lukene på begge sider av maskinen. Maskinen kan leveres med hel eller delt bom. 

GOD PLASS: Bak lukene er det mye plass og tilgangen til komponentene omtales som meget god.

Motor er JCB 81 kW (110 hk) som kjøres på 1700 o/min. i normal drift og dermed med lavt forbruk.

Første kunde i Norge er også på plass, og det er FH Transport AS.

VOLUM-MASKIN: Korthekk-maskinen JCB 145 XR regnes som den kanskje mest attraktive modellen i sortimentet av de gule og svarte hos Rosendal Maskin.
Powered by Labrador CMS