LANSERES: I november lanseres kjettinger fra Lilleseth Kjetting til skogstraktorer og tømmerhengere.

Ny serie for skogskjettinger

Publisert

Da kommer kjettingene Easy On Skog Skogstraktor 10mm firkantkjetting med flatbrodd gripeelement og Easy On Skog tømmerhenger 10mm firkantkjetting med flatbrodd gripeelement på markedet, melder produsenten.

Easy On Skog for traktor og henger er utviklet for å møte økende krav til større skogstraktorer og tømmerhengere. Det er stadig flere bønder som også jobber med mer enn kun landbruk, og tar oppdrag både i anlegg og skog.

Easy On skog er en videreutvikling av Easy On Traktor og Anlegg. Det er en kraftig kjetting som er designet for krevende underlag og store belastninger. Kjettingen er bygget på firkant materiale og flatbrodd gripeelement som gir bedre stabilitet, kjørekomfort og ivaretar underlaget.

Kjettingene er utviklet og lanseres i høst. De er ikke tidligere vist eller solgt i Norge. Lilleseth påpeker at produktene er produsert i høykvalitets materialer som gir lang levetid og som reduserer behovet for hyppige utskiftninger. Easy On Skog til skogstraktor har gått på test med Valtra.

Powered by Labrador CMS