Presenterer ny grovknuser med hengesikt
Mineralteknikk AS melder om et spennende produkt for det norske markedet.
Nå introduserer selskapet den nye Terex Finlay J1170AS+ grovknuseren med avtagbar hengesikt i Norge.
Dette er en oppgradering av 1170-knuseren, hvor den store oppgraderingen er på selve knusekammeret. Lager er dimensjonert opp, brytebrikke er forsterket, konstruksjonen er forbedret og den er trykktestet på 300MPA, melder Mineralteknikk i en pressemelding.
Med fokus på økt effektivitet og jevn drift, er den nye J1170AS+ kjeftknuseren designet for å tøffe forhold med hard stein, skriver importøren videre.
Det nye Terex-knusekammeret har åpning på 1100mm x 700mm. Knusekammeret kan leveres med to konfigurasjoner, enten til rivningsavfall eller med et Heavy Duty-kammer til knust fjell. Kammeret kan også kjøres reversibelt og åpningen kan justeres hydraulisk.
Maskinen har en totalvekt på 57,7 tonn inkludert hengesikt, eller 49 tonn uten.
Maskinen vil vises i drift under Hillhead 2024, anleggsmessen utenfor Manchester i juni.