AT.JOBBER | Stillingsmarked

ILSYN: Vegtilsynets nye rapport viser at Statens vegvesen må få bukt med falskalarm fra tunnel for å opprettholde tilliten til varslingssystemet.

Vegtilsynet: Må luke ut falske alarmer

Publisert

Vegtilsynet har gitt ut tilsynsrapporten "Alarmar frå tunnel", der etaten har gjennomført tilsynsmøte med Statens vegvesen om håndtering av alarmer fra tunnelanlegg.

Vegtilsynet adresserer alarmstøy i tunneler

Vegtilsynet har utgitt en rapport som fremhever utfordringer med gjentakende alarmer fra tunnelutstyr som kan forsinke håndtering av reelle alarmer.

Statens vegvesen jobber med å utvikle en fremtidsrettet automasjonsplattform for å redusere alarmvolum og forbedre systemets pålitelighet.


Oppsummeringen er generert av Labrador AI, men gjennomlest av en journalist.

Rapporten viser at feil på tunnelutstyr kan generere store mengder gjentakende alarmer til veitrafikksentralene. I ytterste konsekvens kan operatørene bruke så mye tid på å kvittere ut falskalarm at reelle alarmer som krever handling blir forsinket.

– Det er avgjørende å luke ut gjentakende alarmer som gir alarmstøy, slik at systemet hos VTS fungerer etter formålet og at tilliten til systemet blir opprettholdt, heter det i rapporten.

Omfattende arbeid pågår

Tilsynssaken viser at Statens vegvesen er godt kjent med utfordringene knyttet til stort alarmvolum fra tunnelutstyr, og at arbeid pågår for å finne løsninger.

Vegvesenet er i gang med et omfattende og langsiktig arbeid for å sikre en robust og fremtidsrettet automasjonsplattform, forkortet FRAP.

Mangler systematisk verktøy

Vegtilsynet påpeker at Statens vegvesen ikke har et verktøy for å systematisere erfaringene med tunnelutstyr. Ett av områdene som inngår i arbeidet med erfaringsoverføring, gjelder nettopp erfaringer med tunnelutstyr som genererer stort alarmvolum.

Vegvesenet jobber med å sikre at feil identifiseres og korrigeres på rett plass i systemet. Automasjonsavdelingen i Statens vegvesen arbeider med å digitalisere deler av arbeidsflyten fra en feil på tunnelutstyr oppstår til feilen er utbedret.

Powered by Labrador CMS