AT.JOBBER | Stillingsmarked
Rental.one kjøper 120 Toyota
BÆREKRAFT: - Markerer et viktig skifte i selskapets satsing på bærekraft og elektrifisering.
Utleieselskapet Rnetal.one har inngått avtale om kjøp av 120 nye kjøretøy med Toyota Sørvest.
- Avtalen markerer et viktig skifte i selskapets satsing på bærekraft og elektrifisering, skriver Rental.one i en pressemelding.
Kjøp og opsjon
Selskapet kjøper 120 nye kjøretøy, hvorav 50 er helelektriske Toyota Proace City El. I tillegg er det inngått opsjon på ytterligere 50 elektriske biler av samme modell. Dette utgjør en utskifting av 20% av bilparken.
– Med denne avtalen tar vi et stort steg over til mer elektrisk. Vi har hatt strenge krav til rekkevidde, lading og service, og Toyota har levert på alle punkter, sier daglig leder Kjetil Friestad.
De nye bilene skal i første omgang inn i bilparken til Risa AS, men Friestad utelukker ikke at dette også kan bli starten på en større satsing mot ekstern utleie.
– Vi ser et økende behov for miljøvennlige alternativer også i utleiemarkedet. Dette kan være starten på noe større, sier han.
Comeback for Toyota
Avtalen markerer også et slags comeback for Toyota i Rental.one-sammenheng. Det er nemlig nesten 20 år siden sist Risa og Rental.one valgte Toyota som leverandør.
– Det er ekstra kjekt å være tilbake i samarbeid med Toyota. Dette er en avtale vi har stor tro på, sier Bjørn Risa.
I pressemeldingen skriver Rental.one videre at med denne avtalen posisjonerer Rental.one seg som en aktør i front når det gjelder grønn omstilling i anleggs- og transportsektoren. Elektrifiseringen av bilparken er ikke bare et miljøtiltak, men også et strategisk grep for å møte fremtidens krav til bærekraft og effektivitet, heter det.