
500 fikk kjøreforbud
I løpet av vinteren har Statens vegvesen kontrollert 35.000 tunge motorvogner og tilhengere. Her er tallenes tale.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
I løpet av vintersesongen 2014/2015 har 20.111 motorvogner og 15.217 tilhengere blitt kontrollert av Statens vegvesen.
Det har resultert i 1665 gebyr, 513 bruksforbud og 18 anmeldelser.
– Tallene viser at kontrollørene våre gjør en god jobb for å bedre trafikksikkerheten på norske veger ved å luke ut verstingene, sier avdelingsdirektør Sonja Lindqvist i Statens vegvesen.
– Det er klart det er skremmende når vi kommer over vogntog med blankpolerte sommerdekk midt på vinteren, men det er også viktig å huske på at de aller fleste har tingene sine i orden.
Nytt kontrollsystem
Lindqvist trekker frem det nye heldigitale kontrollsystemet VaDIS2 som har effektivisert kontrollene i år.
– Vi ser allerede god effekt av nye VaDIS, sier Lindqvist.
– Systemet fungerer som det skal og mindre manuelt arbeid har gjort det mulig for oss å kontrollere flere kjøretøy per kontroll enn tidligere

.
Nye dekkregler
1. januar kom det strengere regler til vinterdekk på tunge kjøretøy. Vinterdekkpåbudet fra i fjor ble utvidet til å gjelde alle aksler, både på motorvogn og tilhenger.
– Vi ser at rundt 2 % av de kontrollerte tilhengerne etter nyttår mangler merkede vinterdekk, sier Lindqvist. – Det tyder på at påbudet har effekt og at mange kontroller og strengere regler bidrar til økt trafikksikkerhet på norske veger.
I tillegg til vinterdekk sjekker kontrollørene at kjettinger og mønsterdybde er i orden og at dekkene ellers er egnet for føret.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS