STRØM FRA MOTORPAKKE: Selve sikteverket er helt elektrisk, spørsmålet er bare hvor denne elektrisiteten skal komme fra.

Nå er den tilgjengelig med On/Off motorpakke

NETTSTRØM ELLER BATTERIPAKKE: Genset, nettstrøm eller batteripakke på enda en maskin fra Keestrack.

Publisert Sist oppdatert

Der nettstrøm eller batteripakke er tilgjengelig er maskinen en ZERO maskin, men om dieselmotor er ønskelig er dette nå tilgjengelig som on/off løsning på også K3e.

Sikteverket Keestrack K3e ZERO er en 100 prosent elektrisk, kompakt maskin egnet for entreprenører og pukkverk. Må du kan altså i tillegg benytte deg av motorpakken (genset).

Og når du først har tatt i bruk et genset har denne strømreserver til annet utstyr som er praktisk for sortering som stacker, belysning, vannpumper etc. skriver Fredheim Maskin i en pressemelding. 

Når sortering ikke foregår kan genset brukes til andre oppgaver som sveising, vedlikehold, brakkerigg eller andre formål.

Målet er 100 prosent

- 80 prosent av sikteverk, stackere, knuseverk og kverner fra Fredheim Maskin AS har nå denne motorpakke on/off løsningen, forteller Per Fredheim.

- Fremtidsmålet er 100 prosent av alle modeller med slik on/off motorpakkeløsning, legger Fredheim til.

Fordeler med on/off motorpakke (slik Fredheim ser det):

  • Kan monteres «på» til forflytning
  • Løftes «av» for avstand til tøft miljø som støv og vibrasjoner
  • 400volt og 220volt tilgjengelig til annet utstyr til drift eller vedlikehold.
  • Aldri maskinstopp ved motorstopp – Rask back-up løsning.
  • Dieselmotor fjernes helt ved tilgjengelig nettstrøm (Zero drift)
  • Økt levetid på maskin og motorpakke og lengre filterintervall
  • Motorpakke kan raskt skiftes ut til kommende krav og teknologi.
  • Motorpakke er mer servicevennlig og kan tas med «hjem» for rep og service
  • Redusert brannfare eks ved flis og kompost sortering
  • Vesentlig lavere støy
Powered by Labrador CMS