VETERAN: Storkundeansvarlig Nils Arve Norendal i Nasta AS er – selvsagt – på plass i Seljord.

På Dyrsku’n for 26. gang

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.

Storkundeansvarlig Norendal er en skikkelig veteran i Dyrsku-sammenheng. Han er på plass i Telemark-bygda for 26. gang, og hadde det ikke vært for to avlyste arrangementer på grunn av pandemien, så hadde han prikket inn et par til.

I STARTFASEN: Andreas Five-Løkslid kravler inn i hytta på en Hitachi-graver. Kanskje blir denne gutten også en Dyrsku-veteran en gang?

- De største forskjellene fra første gangen jeg var her og til nå, er utstyrsnivået på maskinene. Nå skal de fleste ha mye mer utstyr enn tidligere. Ellers er kaffedrikkingen og pølsespisingen akkurat den samme som for 28 år siden, sier Norendal og smiler til AT.no sin utsendte.

Bak Norendal står Hitachi-korthekkmaskinen ZX225USLC som etterlater seg kun 66 dB(A) i førerhuset når den er i drift. Dette gir importør Nasta AS et ekstra kort i ermet i salget av maskiner.

- Jeg har solgt Hitachi i mange år, og tidligere solgte vi på hydraulikk og driftssikkerhet. Nå selger vi også på komfort, sier Norendal.

PS: Tross at Norendal har maaaange år bak seg på Dyrsku’n, så har arbeidsgiveren hans (Nasta som byttet navn fra Nanset Standard for en del år siden) imponerende 70 års erfaring på Seljord-arrangementet!

Powered by Labrador CMS