AT.JOBBER | Stillingsmarked

Vei og Anlegg 2027 er utsolgt:

VIL ØKE: Arrangøren vil forsøke å slå besøkstallet fra 2024.

Håper på over 20.000 besøkende

FULLBOOKET: Seks måneder før Vei og Anlegg 2027 åpner dørene på Nova Spektrum i Lillestrøm, er samtlige kvadratmeter utstillingsareal belagt.

Publisert

En av Nordens største anleggsmesser arrangeres 21.–24. april 2027. Ifølge Maskingrossisternes Forening (MGF) er alle tilgjengelige utstillingsarealer allerede solgt.

– Vi har belagt alle de mulige 27.000 kvadratmeterne, og glassgaten har blitt bedre utnyttet, opplyser Bente Austad, prosjektleder for Vei og Anlegg, til A&T.

Messen har ingen utendørs utstillingsområder, opplyser hun.

Sikter mot 20.000 besøkende

Under forrige Vei og Anlegg i 2024 ble det registrert 18.951 besøkende. Målet for 2027 er å komme over 20.000 igjen.

Ifølge arrangøren har de aller fleste utstillerne fra 2024 sikret seg plass, og flere har bestilt større stands enn sist.

– Vi ser en interessant fornyelse i utstillermassen, blant annet innen teknologi, digitalisering og energiløsninger, samtidig som den tunge maskin- og utstyrskjernen står svært sterkt, sier Austad.

Satser på rekruttering

Et annet satsingsområde er "Ungdomsdagen", som skal gi skoleelever og andre unge mulighet til å møte bedrifter, lærlinger og ny teknologi.

Det er etablert en egen prosjektgruppe for arrangementet i samarbeid med blant annet opplæringskontor og landslinjer.

– Rekruttering er en viktig del av samfunnsansvaret vårt. Skal bransjen utvikle seg, må flere unge få se teknologien, maskinene og mulighetene som finnes her, sier Austad i arrangørens egen omtale av messen.

Et fagprogram er også under utvikling.

Vei og Anlegg arrangeres av Maskingrossisternes Forening og omtales som Nordens største møteplass for bygg- og anleggsnæringen.

Powered by Labrador CMS