AT.JOBBER | Stillingsmarked
Norges-debutanter overlevert
FØRSTE KUNDE: De første hjulgraverne i Volvos F-serie er nå levert til første kunde i Norge. Vi skal vestover.
Maskinene ble overlevert i forrige uke til Rental.one som igjen leier dem ut til B.S. Graveservice som er en del av R Gruppen, melder Volvo Maskin.
Norges-debutantene er Volvo EWR150F (ca. 17 tonn) og Volvo EWR170F (ca. 19 tonn). I tillegg ble en Volvo beltegraver EC230F (ca. 26 tonn) overlevert i samme pakke.
- Dette er en stor dag for oss i BS Graveservice og vi ser frem til å ta maskinene i bruk på kommende oppdrag. De gir oss både økt kapasitet og fleksibilitet, spesielt i prosjekter med begrenset plass. Vi er stolte av samarbeidet med Rental.one og Volvo Maskin. Dette er investeringer som gir oss mulighet til å levere enda bedre resultater til kundene våre, sier daglig leder Bjarne Solli.
Alle maskinene er foliert i sort, har HK-feste og skuff fra Klepp, samt Engcon tiltrotator.
Under overleveringen var førerne av hjulgraverne tilstede. Det er Brian Lende som skal kjøre EWR170F og Torstein Puntervold skal jobbe i EWR150F. Begge var ifølge pressemeldingen strålende fornøyde med sin nye arbeidsplass som garantert kommer til å vekke oppsikt ute i jobb, både på grunn av nyhetsverdien og også det spesielle fargen.
Volvo Maskin opplyser at det er en rekke nyheter på maskinene. De har forbedret rekkevidde, økt løftekapasitet og en reduksjon av fremre svingradius med over 0,5 meter. Maskinene egner seg godt i trange områder, melder leverandøren.
Motorkapasiteten økt også på EWR150F slik at effekten nå er den samme på EWR150F og EWR170F.
Hytta fremheves også spesielt. Denne har fått en re-design, med nytt sete, større lagringsplass, integrert ladeplate for mobil og ny 12,8 tommers touchscreen festet til høyre konsoll. I tillegg er startnøkkelen blitt erstattet med en start/stopp knapp.