
Følg gjenreisingen av Trollpikken
Via Live-sending fra VGTV kan du følge arbeidet med å få på plass bergformasjonen Trollpikken i Eigersund (Rogaland). Bertelsen & Garpestad deltar i «bergingsaksjonen».
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Trollpikken er blitt kjent både nasjonalt og internasjonalt i 2017 via media. Først fordi lokale turistbedrifter ville gjøre den like kjent somTrolltunga i Hordaland, og siden fordi den ble kappet.
Fredag 7. juli skal den ca. ti tonn tunge Trollpikken heises på plass. Eigersund-entreprenøren Bertelsen & Garpestad AS skal stå for heisingen med en steinbukk som er laget ved Aker Solutions verft i Eigersund.
- Vi kunne ikke være entreprenør i Eigersund og si at vi ikke fikk dette til. Vi måtte gjøre dette for vår egen del, og ikke minst for byen (Egersund, red.anm.), sier Sverre Garpestad, styreleder i Bertelsen & Garpestad AS til NRK.
Me kunne ikkje vore entreprenørar i Eigersund og seia at me ikkje fekk dette til. Me måtte gjera dette for oss sjølve, og ikkje minst for byen, seier entreprenøren.
STILLING LEDIG:
-
Utemekaniker
Rosendal Maskin AS
-
Anleggsmaskinfører søkes
Gjøsund Maskinlag AS
-
Administrerende direktør
LNS Spitsbergen AS
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS