AT.JOBBER | Stillingsmarked
Første gang i Haugesund
BECK MASKIN: Med nye forhandleravtaler på plass, var også Beck Maskin klar for å ha stand på Anlegg Haugesund for første gang.
Forhandleren som deler Kobelco-agenturet i Norge med Entrack AS, har ikke hatt tradisjon å være på plass i Haugesund ettersom dette er Entracks Kobelco-område.
Men Beck Maskin har flere agenturet og har også inngått forhandleravtaler med Thor Heldal AS og Jæren Traktorsenter (i Eik-systemet) om salg i Vestland og Rogaland. Maskiner som inngår i porteføljen er Wacker Neuson, Airman og Canycom. Thor Heldal gjør det skarpt på Airman, mens Jæren Traktorsenter er sterke på Wacker Neuson, får A&T opplyst. Det er fullt mulig at de får enda et maskinmerke å selge på noe lengre sikt.
SDLG-agenturet
Beck Maskin har nemlig fått de første SDLG-maskinene til anlegget i Langhus. Maskinforhandleren er i gang med et prøveprosjekt med kinesiske SDLG og skal teste maskinene i det norske markedet før de staker ut kursen videre. De første maskinene er på plass og alle er batterielektriske (kommer bare til å ta inn el), én 23 tonns beltegraver samt to seks tonns minigravere.
SDLG var inntil nylig eid av Volvo CE, men Volvo solgte seg ut omtrent samtidig som maskinprodusenten kjøpte opp Volvo-forhandleren i Sverige.
- Maskinene ble utviklet i samarbeid med Volvo CE, sier salgssjef Fabian Rosenberg.
PS: Beck Maskin deler Wacker Neuson-agenturet i Norge med Skjetne Maskin. Sistnevnte har fra Trøndelag og nordover.