AT.JOBBER | Stillingsmarked
HCP Ringen er eneimportør av Sami-redskaper
FRA NYTTÅR: Fra årsskiftet vil de kjente Sami-redskapene for entreprenør- og landsbruksbransjen bli representert ved 28 sakslokasjoner fra Lyngdal i sør til Tromsø i nord.
I 2025 skrev HCP Ringen avtale med den estiske produsenten Sami, om å ta over agenturet i det norske markedet. Sisu Produkter har hatt agenturet i 20-30 år, og produktene er allerede godt etablert i mange kriker og kroker i Norge.
- Vi er veldig godt fornøyd med å få representere Sami gjennom vårt nettverk av forhandlere. Dette er et etablert merke som benyttes av alt fra stat og kommune til entreprenører og noe landbruk. Men entreprenørmarkedet er desidert størst for disse redskapene, sier Carl H. Hektner i HCP Ringen til A&T.
Sami produserer redskaper for både sommer- og vintervedlikehold, og har utstyr som omfatter snøploger/skjær, klaffvingeskuffer, planeringsskjær, salt- og sandspredere, feiemaskiner og krattknusere. I tillegg har de utstyr for vedlikehold av kunstgressbaner som det er særdeles mange av i Norge. Innfestinger leveres til forskjellige bæremaskiner som traktor, truck, små/store hjullastere ol.
HCP Ringen distribuerer produktene via sine 28 selvstendige salgspunkter i Norge. Flere av forhandlerne har allerede redskaper tilgjengelig. Også reservedeler er tilgjengelige hos forhandlerne.
- Prisbildet skal også være svært konkurransedyktig, sier Hektner.