AT.JOBBER | Stillingsmarked
Hurdagene for 11. gang
EIDSVOLD: Det er snart tre år siden, men 19.-20. september er det dags for Hurdagene igjen. Det blir 11. gang «H-dagene» avholdes.
Hurdagene er landets største fagmesse for skogbruket, og som i 2022 er arrangementet også denne gangen lagt til Eidsvold Værks skoger – på Eidsvold.
60 firmaer/organisasjoner er påmeldt for å vise det nyeste av maskiner og utstyr. En av nyhetene er en plantedrone som vil bli vist på standen til Norsk institutt for bioøkonomi.
Under dagene blir det også holdt foredrag om skogfaglige emner, blant annet om lukket hogst, tynning/ungskogpleie og taubanedrift.
Som tidligere skal det også avvikles NM i lastbærerkjøring for lærlinger og proffe seniorer. Det er Maskinentreprenørenes Forbund (MEF) som er arrangør av konkurransen, og Ponsse AS på Kongsvinger som stiller med maskinene. Hurdagene arrangeres av Skogselskapet sammen med Mathiesen Eidsvold Værk og Nibio (Norsk institutt for bioøkonomi).