AT.JOBBER | Stillingsmarked

HJULLASTER: Heracles H190 Plus er bygget for å ta seg frem der større maskiner ikke kommer til skriver importøren.

Hytteløs hjullaster til under 200.000

LANSERING: En 18,4 kW Yanmar-motor, 1.500 kg løftekapasitet og åpen førerposisjon.

Publisert

Wee.no introduserer Heracles H190 Plus på det norske markedet. Hjullasteren er kompakt og hytteløs, og retter seg mot mindre entreprenører og landbruksbedrifter.

– Etterspørselen etter kompakte hjullastere er økende i Norge, så vi valgte å lytte til produsenten når de anbefalte nettopp denne modellen for vårt marked, forklarer daglig leder Roger Wee i Wee.no.

Den smale konstruksjonen gjør maskinen egnet for anleggsplasser og arealer mellom bygninger. Den åpne førerplassen gjør det raskt å gå av og på maskinen i en travel arbeidsdag.

Yanmar-motor og hydrostatdrift

Under motorlokket sitter en 1,6-liters Yanmar-motor med en ytelse på 18,4 kW ved 2000 rpm. Det gir en løftekapasitet på 1500 kg og en maksimal tipplast på 1300 kg. Driftsvekten er 2200 kg og topphastigheten 20 km/t.

Hjullasteren er utstyrt med hydrostatdrift med vendegir på joystick, og har to ekstrauttak på hydraulikk. Den kan utstyres med skuffer, pallegafler, brøyteskjær og klyper, noe som gjør den anvendelig for anleggsoppdrag, vedlikeholdsarbeid, lager- og gartnervirksomhet.

Voksende marked

Wee.no tror utviklingen mot mindre og mer letthåndterlige maskiner vil fortsette.

– Vi ser at flere ønsker kompakte, driftssikre og letthåndterlige maskiner, men uten å måtte gjøre altfor store investeringer. Heracles H190 Plus er i så måte et naturlig tilskudd til vår hjullasterportefølje, sier Roger Wee.

Heracles H190 Plus leveres fra 199.000 kroner eksklusiv mva. 

Powered by Labrador CMS