AT.JOBBER | Stillingsmarked
Malwa hos Komatsu Forest
STJØRDAL: Komatsu Forest AS på Stange (Innlandet) vil ikke lenger «bare» selge sine velkjente røde skogsmaskiner. Nå inngår også skogsmaskinene fra den svenske produsenten Malwa Forest AB i porteføljen.
Dette ble kunngjort på utstillingen Agrisjå i Stjørdal (Trøndelag) som ble avholdt 21-23. august.
Salg og service
Der sto Komatsu- og Malwa-maskiner side om side, et bevis på at Komatsu Forest AS nå har ansvaret for salg og service av Malwa-maskinene. Satsingen skjer i samarbeid med Sætre Bruk AS (Asker) som inntil nylig hadde salg-/serviceansvar for de bestandsgående kompakte hogst-/kombimaskiner/lassbærere (fire modeller fra 5,7-9,8 tonn) konstruert for tynningsdrifter.
Store muligheter
Bakgrunnen for ny Malwa-forhandler i Norge (og i andre land) skyldes at den store maskinprodusenten Komatsu fra Japan i vår kjøpte Malwa-selskapet gjennom sitt svenske datterselskap Komatsu Forest AB i Umeå.
– Når Malwa nå blir en del av Komatsu Forest, ser vi store muligheter på flere markeder. Og Norge er absolutt et viktig marked for oss. Gjennom Komatsu Forest AS får vi en sterk organisasjon både innen salg og service. Det gir oss muligheter til å nå frem til flere norske skogeiere og entreprenører, sier Magnus Wallin, utviklingssjef hos Malwa Forest AB som ble etablert i 2009.
Verdifullt tilskudd
– Vi ser Malwas maskinprogram som et naturlig og verdifullt tilskudd til vårt Komatsu-sortiment. Det vil gjøre det mulig for oss å nå nye kundegrupper i skogbruket. Sammen med Erich Mons Mathiesen i Sætre Bruk AS og Malwa-produsenten, ser vi frem imot å videreutvikle og styrke Malwas posisjon i Norge, sier Tore Aaslund, daglig leder i Komatsu Forest AS.