AT.JOBBER | Stillingsmarked

40T14: Betegnelsen er navnet på nyheten som salgsleder Ståle Rennemo fra Trailer Systems AS står ved. 40 er 40 km/t og 14 er nyttelast på 14 tonn.

Ny Tor-henger lansert

TRAILER SYSTEMS: På standen til forhandler Akershus Traktor presentert Trailer Systems en ny modell i serien Tor-hengere.

Publisert

Hengeren med egenvekt på 4600 kg og totalvekt på 19 tonn, er den fjerde og så langt minste modellen i Tor-serien som Trailer Systems AS produserer og selger gjennom salgsapparatet til Akershus Traktor. Nyheten er beregnet for store 4-sylindretre traktorer, eller små 6-sylindrede traktorer.

Kassen har innvendige mål på 4500mm x 2400 mm x 700 mm, og har lastevolum på 7,5 m3. Det er høyfast stål i hele konstruksjonen og sentralramme med lukket profil som gir høy vridningsstabilitet. Det er Hardox 500 tuf i bunn (6 mm) og sider (5 mm).

Salgsleder Ståle Rennemo legger til at hengeren har et kombibremsesystem med ABS-bremser på luftsiden. Han sier at det nå er god fart i selskapets produksjonslokaler i Verdal.

- Akkurat nå har vi 34 hengere for traktor i produksjon, og samtidig har vi også utviklet flere produkter for å ha flere bein å stå på, sier han.

Av disse er det løsninger for tungbil og for Mercedes-Benz-produktet Unimog.

En annen nyhet som ble vist på NNBA er hydraulisk løftbar baklem som var montert på en større Tor-henger.

Powered by Labrador CMS