Nyhet som varmer
Euroheater AS introduserer nye mobile luftvarmere for «arktiske forhold».
Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.
– Disse bærbare luftvarmerne er skapt for å levere varme i de tøffeste arktiske forhold, og de har allerede gjort seg bemerket i bransjen med deres høye kvalitet og innovativ teknologi, skriver Euroheater i en pressemelding.
Luftvarmerne er utviklet for å håndtere ekstreme temperaturer i arktiske forhold. Maskinen kan brukes helt ned til 55 minusgrader, og i høyder på opp til 3000 meter.
– Produktene er kompakte, stillegående og svært allsidige. De varmer opp kald og rå luft ved hjelp av drivstoff og kan drives av et 12V batteri, strømuttak fra bilen eller 230V fra en vanlig stikkontakt, står det i meldingen.
Selskapet legger stor vekt på sikkerhet og kvalitet, og produktene er produsert i Canada med «de beste komponentene», inkludert Autoterm varmeenheter produsert i EU og Neutrik-tilkoblinger produsert i Liechtenstein, Europa. Alt er montert i en låsbar «hardcase» fra Nanuk i Canada, og produktkablene er utstyrt med silikonisolering for å tåle de ekstreme arktiske forholdene.
Grunnleggeren av Euroheater AS, Carl Ronny Olsen, har mer enn 20 års erfaring med løsninger for arktiske forhold. Produktet ble til som et resultat av hans ønske etter å tilby en pålitelig og sikker mobil varmeløsning.
De nye mobile luftvarmerne kan blant annet brukes for oppvarming av mannskapsvogner, brakker, lager, verksteder, kontorer, tining av rør og VA-elementer, søk og redning, forsvarsapplikasjoner og private telt.
Produktene vil bli distribuert fra Norge til resten av Europa, og blir solgt via Euroheaters egen nettbutikk samt «utvalgte forhandlere».