Oppgraderer Develon hjullasterne
UTSTYRSOPPGRADERING: Elektronikk, automatisering og komfort i fokus hos Develon.
Develon har lanasert flere nye detaljer og tilvalg for hjullasterserien DL-7 som består av 11 modeller fra Dl200-7 til Dl580-7.
Ny parallell løft
På de seks minste modellene DL200-7 til DL380-7 har fått det nye automatiske parallell-løfte- systemet med elektrohydraulisk kompensering, utviklet for å opprettholde pallegafler i rett posisjon under løfting.
Elektronisk styrespak
Nå kan også de mindre modellene få elektronisk styrespak integrert i armlene slik de store maskinene har hatt. Modellene som nå kan få dette er DL200-7 til DL280.7. Systemet er mer presist og skal være bedre for hjullasterførerne. I berøringsskjermen kan sensitiviteten på spaken justeres i tillegg til all annen informasjon og innstillinger.
Full LED-pakke
For samtlige 11 modeller i DL-7 serien er det nye tilvalget med "Full LED Lightning Pack" nå tilgjengelig fra fabrikk. Pakka inneholder også oppvarmede og elektrisk justerbare sidespeil.
Hytte-nyheter
Som tilvalg kan Develon-maskinene bestilles med oppvarmet og ventilert førersete som også har horisontal og vertikal demping. Setet har også trepunkts sikkerhetsbelte.
3. Spoleventil
Alle de nylig oppdaterte DL-7 hjullasterne er standardutstyret med en 3. funksjon med justerbar flyt og låsefunksjon, som gir en konstant flyt til hydraulisk drevne redskaper. Førere kan styre hydraulisk utstyr via den proporsjonale bryteren på styrespaken.
DL200-7, DL220-7, DL250-7 og DL280-7 modellene er nå utstyrt med både hurtigkobling og 3. funksjon som standard, mens disse nye funksjonene er valgfrie for de større modellene.