ARRANGEMENT: Kunder og forhandlere fra land over hele Europa deltok på Develon Demo Days i Tsjekkia.

Første Demo Days for Develon

Publisert

Develon, tidligere kjent som Doosan Construction Equipment, arrangerte nylig selskapets aller første Demo Days. Fra 23.-27. september ble begivenheten holdt på et nytt sted i Milovice, nær Praha i Tsjekkia. Over 600 kunder og forhandlere deltok på arrangementet.

Demo Days fulgte tradisjonen fra tidligere arrangementer, der Develon ga kundene en fin anledning for å teste de nyeste maskinene i gode forhold. Med over 25 ulike maskiner tilgjengelig, fikk deltakerne muligheten til å prøve noen av de nyeste modellene og innovasjonene innen Develons maskinpark.

Autonome maskiner

Blant høydepunktene i år var den første demonstrasjonen av autonome maskiner fra et nytt samarbeid mellom Develon og Gravis Robotics. Sveitsiske Gravis Robotics med over et tiår erfaring innen konstruksjonsrobotikk, har inngått partnerskap med Develon for å akselerere utviklingen av autonome gravemaskiner. Samarbeidet kombinerer Gravis sin ekspertise innen kunstig intelligens med Develons mekaniske ingeniørkunnskap, med mål om å levere sikre, produktive og bærekraftige løsninger raskere på markedet.

MASSE MASKINER: Et utvalg av maskinene som sto til disposisjon.

Gjennom å samarbeide med en europeisk partner, håper Develon å tilpasse kravene og behovene til det europeiske markedet.

Nytt system for gravemaskiner

Et annen viktig nyhet på Demo Days var lanseringen av et nytt ettermarkedsystem for 3D-maskinstyring for Develon DX225LC-7X «Smart» beltegraver. Løsningen er utviklet i samarbeid med Leica Geosystems og har som mål å forbedre maskinens effektivitet gjennom et helintegrert 3D-styringssystem. Dette jobber sømløst med de eksisterende 2D-sensorene på maskinen.

Dozere

DOZER: Develon fikk benyttet anledningen til å vise at produsenten også er på dozer-markedet.

For første gang har Develon lansert en dozer på det europeiske markedet, og modellen DD130-7 ble vist på Demo Days. En av de største fordelene med denne modellen er sikten til skjæret som er god på grunn av smalere motordeksel i fronten.

Mange maskiner

Av andre nyheter som kunne testes på Demo Days, var den nye korthekk-minigraver DX10Z-7 (1 tonn), og den elektriske minigraveren DX20ZE-7 (2 tonn).

Deltakerne kunne også prøve gravemaskin-modeller opptil 53 tonn, samt hjullasterne i DL-7-serien, inkludert DL250-7-modellen som har flere nye funksjoner. De nye DL80 og DL85 kompakte hjullasterne ble også vist for første gang.

I Norge er det Rosendal Maskin AS som er importør og forhandler av Develons.

Powered by Labrador CMS