
Tjuvstart på toppjobben
ØSTMARKSETRA (AT.no) Per Ragnar Johansen tjuvstartet onsdag på jobben som ny direktør for Mercedes-Benz Nyttekjøretøy.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Tirsdag ettermiddag ble det kjent at Bertel O. Steen AS har gjort flere endringer i ledelsen i Mercedes-Benz Nyttekjøretøy (MBN). Johansen blir ny direktør med virkning fra 1. januar, men allerede onsdag fikk han anledning til å presentere seg selv overfor fagpressen. Hvert år inviteres fagpressen til pressekonferanse og julelunsj på Østmarksetra.
Les mer om endringene:
- Jeg er heldig som får dette ansvaret. Det er en spennende utfordring, jeg gleder meg til å ta fatt på jobben og jeg ser mange muligheter for Mercedes-Benz Nyttekjøretøy, sier den nye direktøren.
Selskapet har brukt mye tid og ressurser på omorganisering. Blant annet er lastebilselgerne ansatt sentralt hos importøren, en prosess som har tatt mye tid og som ikke er avsluttet ennå. Johansen nevnte spesielt at selskapet har styrket satsingen mot flåtesalg og at dette nå bærer frukter.
For lastebiler sier Johansen at Mercedes-Benz Nyttekjøretøy har mål om å klare 20% markedsandel, men at dette vil ta tid. Året ser ut til å ende på 13,5% og målet for 2015 er 16% av et forventet totalmarked på 4400 lastebiler over 6 tonn. Volvo blir vinneren i år med Scania på en god nummer to og Mercedes-Benz på 3.plass.
Når det gjelder varebil har MBN et mål om å klare 8,3% markedsandel i 2015 ut av et forventet totalmarked på 30.000 varebiler. I år ser Mercedes-Benz Nyttekjøretøy ut til å havne på 8,1% markedsandel.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS