
Lang juleferie på fv40
Siden før jul har gravemaskinene stått stille i Veggli på fylkesvei 40. Ryktene har svirret om både konkurs og entreprenør som bare dro hjem til Færøyene.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Færøyske Articon fikk jobben med ut utvide fylkesvei 40 ved Bogstrandhøgda i Rollag kommune. De er det aller første færøyske selskap som bygger vei i Norge. Kontrakten er verdt 55,5 millioner kroner.
Ut på høsten da arbeidene var godt i gang kom Articon til Statens Vegvesen og ga beskjed om at de lå godt an og planla å ta en lang juleferie.
Siden før jul har maskinene stått stille og nedsnødd. I over to måneder har det vært stillstand.
- Jeg har vært i kontakt med deres prosjektleder på mail de siste dagene og de planlegger å starte opp igjen neste uke, sier Bjørn Kåre Ifarness som er byggeleder i Statens Vegvesen.
Entreprenøren var lite lysten på å jobbe i norske vinterforhold med sterk kulde og mye snø. DA de så fremdriften var god besluttet de å sette prosjekt på hold i de verste vintermånedene.
- De har vært flinke og har gjort en god jobb så langt. Veien skal være ferdig i månedsskiftet oktober/november og det skal nok gå bra, sier Ifarness.
STILLING LEDIG:
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS