AT.JOBBER | Stillingsmarked
Green Landscaping samlet alle lærlingene
INVESTERING: 60 lærlinger fra hele landet møttes i Evje for faglig påfyll, samarbeid og gode opplevelser. Målet er å bygge fremtidens fagarbeidere og ledere.
Green Landscaping Group samlet 60 lærlinger fra tolv norske selskaper til tre dager på TrollAktiv i Evje tidlig i oktober, formidler konsernet i en nyhetsmelding.
Fra 1. til 3. oktober deltok lærlinger fra A. Markussen i nord til Oveland Utemiljø i sør. Målet var å bygge fellesskap på tvers av selskapene, dele erfaringer og investere i fremtidens fagarbeidere og ledere.
Selv om effekten av et slikt initiativ først vil vises over tid, tyder mye på at samlingen allerede har hatt en positiv virkning. Lærlingene har fått nye venner på tvers av selskapene og reiser hjem med flere perspektiver og fornyet motivasjon, heter det i meldingen.
Faglige innlegg og psykisk helse
Programmet besto av faglige innlegg fra samarbeidspartnere som Volvo Maskin, Asak Miljøstein, Brødrene Dahl og NAML, samt et inspirerende innlegg om psykisk helse fra Henning Meyer i Overvinne.
Han delte konkrete tips og råd for hvordan man kan håndtere egen mental helse i arbeidslivet, noe mange av lærlingene opplevde som nyttig og verdifullt å ta med seg videre.
Kveldene var preget av både latter og energi, med gokart, rafting og standup fra Bror Hellesvik. For mange var aktivitetene høydepunktet, som ga både adrenalinkick og samhold på tvers av selskapene.
Noen av selskapene i Green Landscaping Group har færre lærlinger på hvert arbeidssted, og derfor er slike samlinger viktige. De gir lærlingene mulighet til å bli kjent, dele erfaringer og bygge fellesskap på tvers.