AT.JOBBER | Stillingsmarked

DEMONSTRASJON: I forbindelse med åpningen av det nye anlegget ble det arrangert to dager med demonstrasjoner og testing ved det nye anlegget. Foto: Steelwrist

Steelwrist åpner nytt anlegg i Sør-Korea

NYTT ANLEGG: Steelwrist har åpnet nytt anlegg med en mer strategisk plassering.

Publisert

Steelwrist har åpnet et nytt anlegg i Dongtan i Seouls storbyområde i Sør-Korea. Anlegget ble offisielt innviet 2. oktober, og 3. og 4. oktober var det åpent hus for maskinprodusenter, forhandlere og kunder.

NY BASE: Steelwrists nye anlegg i Dongtan i Seouls storbyområde. (Foto: Steelwrist)

Anlegget har lager, kundestøtte, service og verksted, og skal også brukes til produktopplæring og teknisk opplæring.

Steelwrist var den første internasjonale tiltrotatorprodusenten som etablerte seg i Sør-Korea, i Changwon sør i landet i 2017. Flyttingen skal bringe selskapet nærmere en stor andel av kundene og forhandlerne, opplyser Steelwrist.

Lite utbredt

Rotorfester er godt etablert i Sør-Korea, men tiltrotatorer og helautomatiske hurtigfester er fortsatt lite utbredt sammenlignet med flere europeiske markeder. Der ser Steelwrist store muligheter på lang sikt.

KOREA-TEAMET: Steelwrists ansatte i Korea med lederne fra hovedkontoret i Sverige på plass. Adm. direktør Stefan Stockhaus er til venstre, og påtroppende adm. direktør Jon Lind står helt til høyre.

– Det nye anlegget bringer oss nærmere mange av våre kunder og forhandlere, og gir oss mye bedre muligheter til å støtte dem med service, opplæring og produktkunnskap. Vi mener det er en stor mulighet til å videreutvikle tiltrotatormarkedet i Korea, sier Jongchul Chun, landssjef for Korea i Steelwrist.

Ny toppsjef

Under åpningshelgen viste Steelwrist blant annet tredje generasjon av tiltrotatorserien XTR, styresystemet QuantumConnect og det nye SQ40-festet, som følger industristandarden Open-S for helautomatiske hurtigfester.

Både adm. direktør Stefan Stockhaus og påtroppende adm. direktør Jon Lind var til stede under åpningen. Lind tiltrer formelt 1. november.

Powered by Labrador CMS