
Entreprenør ble «SAS-fast» - leide fly til de ansatte
Da 38 ansatte fra entreprenørbedriften Thore Magnussen & Sønn AS skulle hjem fra bedriftstur i Newcastle søndag 28. april, var SAS-flyet kanselert.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Det var vanskelig å oppdrive hotelplasser og etter å ha regnet på hva hver dag borte fra arbeid ville koste bedriften, ble løsningen å leie et eget fly for å fly fra Newcastle til Evenes.
- Vi er entreprenører, så vi er kreative. Vi regnet på hvor mye det ville koste med tanke på at så mange skulle være borte fra jobb i flere dager, og da var avgjørelsen ganske enkel, sier styreleder Ørjan Magnussen, til TV2.
Det kostet en halv million kroner å leie flyet, ifølge TV2.
Dette er et beløp bedriften håper å få dekket mest mulig av fra SAS.

- Vi hadde jo egentlig ikke så mye valg, for det fantes ikke ledige hoteller, sier Magnussen til TV2.
Mandag var de ansatte hos entreprenøren, med hovedkontor på Bøstad i Lofoten, til bake på arbeid, etter en kort natts søvn.
Les mer om den spesielle og dyre entreprenør-turen på TV2.no.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Sjåfør
Skude Transport & Spedisjon AS
-
Mekaniker
Norsk Scania AS Hamar
-
Grunnarbeider
R Utemiljø AS
-
Prosjektleder
Nettpartner AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge