
Bulders Kato-glede
Kato har en stor Europa-satsing på gravemaskiner etter oppkjøpet av italienske Imer. Smågraverne 1-3,5 tonn skal produseres i Italia, likedan beltedumpere og kompaktlastere.
I 35 år har Bulder i Bergen som en av få europeiske importører, hatt Kato gravemaskiner på programmet. På Bauma 2019 var budskapet fra Kato at Europa nå er produsentens nye satsningsområde. Kato er på full fart inn i en ny, ekspansiv epoke.
Dette bar også bredden på Kato-standen preg av med en serie minigravere fra ett tonn og oppover til beltegraveren HD1430LC på ca. 34 tonn, fundamenteringsrigger, store og små beltedumpere opp til 14 tonn og mobilkraner.
En ny verden


- For oss i Bulder betyr dette at vi er på vei inn i en ny verden. Tidligere har vi hatt tilgang på kun et begrenset antall gravemaskinmodeller fra Kato, men nå får vi små og store maskiner fra 1-50 tonn fra én og samme leverandør. I tillegg kommer det også nye produkter. Konsentrasjon rundt en hovedleverandør vil gå som en rød tråd gjennom virksomheten vår. Både salg og service vil da kunne konsentrere seg om ett hovedmerke, og dette vil også forenkle alt for kundene våre, sier daglig leder Roger Langhelle.
Italia og Japan
Etter at Kato overtok aksjene i italienske Imer i 2016, er det igangsatt en offensiv utvikling. Smågraverne 1-3,5 tonn skal produseres i Italia, likedan beltedumpere og kompaktlastere. Større maskiner kommer fra Japan, eventuelt også fra fabrikker i Kina og Thailand.
Et spesielt område hvor Kato står fjellstøtt er kraner av alle typer, mobile og beltegående. Kato varsler ytterligere kranopptrapping fra 2020.
Blir kraner å finne på Bulders fremtidige program, eller representerer disse et spesialsegment hvor man søker andre kanaler? Uansett, med fundamenteringsutstyr, små og store beltedumpere på programmet fra Kato tipper vi Bulder vil stå foran viktige diskusjoner med sin hovedmaskinleverandør.
At Kato nå har kontor i Europa vil bety mye.
STILLING LEDIG:
-
Pon Equipment AS søker mekaniker- nymontering
Dyktig mekaniker til moderne verksted i Sandnes søkes!
-
Pon Equipment AS søker mekaniker- nymontering
Driftig prepp mekaniker til moderne verksted på Berger søkes!
-
Pon Equipment AS søker produksjonsmekaniker og skiftleder Z-Line
Produksjonsmekaniker og skiftleder søkes til topp moderne verksted på Berger!
-
Pon Equipment AS søker serviceleder
Driftig serviceleder til moderne verksted på Rygge søkes!
-
Pon Equipment AS søker mekaniker -nymontering
Driftig mekaniker søkes til moderne verksted i Bergen!
-
Dynapac Norge AS søker servicetekniker for vei- og anleggsutstyr
Ønsker du en variert og spennende hverdag?
-
R3 Entreprenør AS søker betongsager/kjerneborer
Norges ledende rivningsentreprenør søker nå etter en erfaren fagarbeider innen kjerneboring og betongsaging til spennende prosjekter i Trondheim
-
Pon Rental Norway AS søker utleiekoordinator
Pon Rental søker etter driftig utleiekoordinator til vår avdeling i Bergen
-
R3 Entreprenør AS søker river
Landets ledende rivningsentreprenør søker nå etter erfarne fagarbeidere innenfor riving og saneringsarbeid til spennende reiseprosjekter over hele Norge.
-
R3 Entreprenør AS søker maskinfører
Landets ledende rivningsentreprenør søker nå etter erfarne Maskinførere til spennende reiseprosjekter over hele Norge