
Fikk redusert overlastgebyret med 78.000 kroner
Det ble likevel dyrt, da utgangspunktet var 213.000 kroner.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
En traktor som fraktet vann, ble stoppet for kontroll av Statens vegvesen på Bjørgo i Valdres onsdag 7. august. Det fireakslede tankhengeren og traktoren ble veid, og Vegvesenet kom frem til at det var en overlast på 35 tonn. Dette ga et overlastgebyr på 213.000 kroner til eieren av traktoren.
Dagen etter, torsdag 8. august, gikk Statens vegvesen ut med en ny opplysning på Twitter:
På grunn av nye opplysninger om kjøretøyet var gebyret blitt nedjustert til 135.000 kroner, da overlasten var nedjustert fra 35 tonn til 23 tonn.
Kontrolleder Terje Gran forteller til Oppland Arbeiderblad (krever abonnement) at han aldri har opplevd noe lignende. Han forteller det er begrensinger på at man ikke kan laste mer enn 1,5 ganger vekta på traktoren.
Det var dog montert en tilleggsbrems på traktoren, så noen tiltak var likevel blitt gjort, skriver avisa.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS