Modulær løsning
Eviny har spesialisert seg på å tilpasse ladeinfrastrukturen til behovet.
Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.
Eviny Mobil Energi, tidligere BKK, har en rekke batteri- og ladeinfrastruktur-løsninger, samt systemer som kan skaleres opp eller ned etter behov. For eksempel tilbyr selskapet én «ladehub», eller en hovedstasjon om man vil, der man kan koble på opptil fem batterienheter (á 281 kWt) for å dekke det behovet som trengs.
Systemet lader 275 kWt ut om løsningen er tilknyttet strømnett, og 225 kWt om det står uten å være koblet til strømnettet.
For tiden er Eviny tilknyttet over 20 prosjekter rundt i Norge med å levere ladesystemer, og selskapet får stadig større utstyrspark i sin leieflåte. Da A&T traff representantene fra selskapet på Arctic Entrepreneur, ble det opplyst at de venter inn 15 nye hurtigladere som skal inn i flåten.