AT.JOBBER | Stillingsmarked

SELGER: Konserndirektør Ole Engret Haugen i VY og CEO Arni Ekholm i Finske Relais Group signerer kontrakten som betyr at det blir utenlandske eiere i en av de største frittstående kjedene av lastebil verksteder i Norge.

Team Verksted og Lastvagns-delar (LVD) får nye eiere

SELGER: Vy Buss selger alle aksjene i Team Verksted Holding AS som eier Team Verksted og LVD til Finske Relais Group Plc.

Publisert

Vy Buss AS selger i dag, 29. april, alle aksjene i Team Verksted Holding AS til Relais Group Plc.

UAVHENGIG: Verkstedkjeden Team verksted er uavhengig av merker, men har blant annet avtale om å serve flere av de mindre lastebilmerkene.

 – Eierskap og drift av verksteder for storbil er ikke kjernevirksomhet for Vy buss. Vi har derfor lett etter en riktigere eier, og er veldige fornøyde med avtalen om å selge Team Verksted til Relais, sier Ole Engebret Haugen, konserndirektør for Vy buss.

– Vi er glade for å overlevere en veldrevet verkstedvirksomhet for tunge kjøretøy til en profesjonell aktør som har spesialisert seg på akkurat dette, og som har store ambisjoner for selskapet i tiden som kommer, avslutter Haugen.

Dette oppkjøpet gjør Relais Group Plc til Nordens største uavhengige verkstedkjede for storbil. Oppkjøpet forventes å bli ferdigstilt i juni 2025, forutsatt at vanlige oppkjøpsvilkår er oppfylt.

Fakta om Team Verksted-konsernet

  • Team Verksted Holding er morselskapet til Team Verksted AS og Lastvagnsdelar AS (LVD), og har en omsetning på rundt 834 millioner kroner (tall fra 2024).
  • Med sine 330 medarbeidere, tilbyr Team Verksted vedlikehold og service på lastebiler, hengere og busser på 21 egne og tre kjedeverksteder i Norge.
  • LVD distribuerer slitedeler og reservedeler til tunge kjøretøy som busser, hengere og lastebiler i Norge, og har 20 medarbeidere.
Powered by Labrador CMS