STØVDEMPING: Opptil 75 meters avstand kan denne stå og bekjempe støv.

Tre varierte nyheter fra Brendon

VARIERT: Her kommer det nytt innen elektriske løsninger, for brannbekjemping og støvdemping!

Publisert

Det er den norske forhandleren Limaco som melder om lanseringen av et variert spekter maskiner fra Brendon Powerwash.

ELEKTRISK: Høytrykksspyler på batterier med opptil seks timer effektiv høytrykksspyling.

E-tech er den første, en stillegående maskin med 52 Volt Li-ion batterier som gir driftstid på opptil 6 timer effektiv høytrykksspyling. Det er en plug-in maskin med innebygget lader på 240V 16 Amp 1 fas. Støynivå på maskinen er 82 dB(a) på 1 meters avstand.

Maskinen har japansk Cat-pumpe med kapasitet på 15 liter/min., og arbeidstrykk som kan settes på 70 bar, 140 bar eller 207 bar for ulike oppgaver. Videre har den 970 liters vannkapasitet, 28 liters såpetank og 15 liters frostsikringstank.

Limaco melder videre at maskinen leveres på registreringsfritt 80 km/t understell med lys, bremser, fjæring (tomvekt 650 kg).

Beredskaps brannhenger

En annen Brendon-nyhet for krisesituasjoner i bedrifter, kommuner, større anlegg og tunnelprosjekter, er en brannhenger ment for å ha i beredskap. Den har selvprimende pumpe og drives av Yanmar (Steg V) dieselmotor med elektrisk start, og snorstart i backup. Videre har den bakmontert slangetrommel med 30 meter 2 tommer brannslange og munnstykke med sprayjustering.

BRANNHENGER: Denne er til beredskap, men kan raskt gjøres om til vanlig bruk.

Man hurtigfyller tanken fra eksterne vannkilder i terrenget (fyller 1000 liter på 2 minutter). For å effektivisere bruksområdet kan motordelen raskt byttes fra en brannslokkingsenhet til en kraftig høytrykksspyler.

Støvdemping

En tredje nyhet er DT400 Dustec støvdemper, en vanndrevet støv- og luktdemper tilpasset Brendon mobile høytrykksspylere, eller høytrykkspylere som produserer 100 til 250 bar med kapasitet 12-25 liter/min. Ingen strømforsyning er nødvendig, og montert på Brendon mobil høytrykkspyler er den raskt på plass på rivningsjobber, anleggsprosjekter og sprengningsarbeid i tunneler etc, melder Limaco. Maskinen resirkulerer ca. 60% av vannet tilbake til høytrykksspyler, eller ut på bakken. D en kan benyttes opptil 75 meter unna arbeidsstedet.

Powered by Labrador CMS