Vinner Eduard Nikolaev i et vått parti av Dakar 2013-rallyet.

3 x Kamaz i Dakar

Russiske Team Kamaz Master tok storeslem i årets utgave av rallyet Dakar i Sør-Amerika i lastebilklassen. Se bilder fra rallyet.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Tekniske problemer på niende etappe gjorde at fjorårets vinner Gérard de Rooy havnet utenfor seierspallen i år. Hvis noe kan sies å være komfortabelt med en deltakelse i Dakar 2013, var seieren til russiske Eduard Nikolaev i en Kamaz 4326 det. Han kom i mål 37 minutter og 10 sekunder før neste lastebil.

LES OGSÅ:

-Jeg klarte det! Jeg vant Dakar. Det er helt utrolig og en drøm som er blitt virkelighet. Drømmen startet da jeg var mekaniker på en konkurranse-Kamaz for fem år siden, sier en rørt Nikolaev etter målgang på siste etappe.

Det ble et rotterace til siste slutt om 2. til 4.-plass. Team Kamaz Master trakk til slutt de lengste stråene. Ayrat Mardeev (Kamaz 4326) kom på andreplass, 4 minutter og 6 sekunder før De Rooy som måtte ta til takke med fjerdeplassen. Andrey Karginov (Kamaz 4326) kom på tredjeplass, 3 minutter og 19 sekunder før De Rooy.

Ayrat Mardeev (2. plass) passerer en badeplass underveis i Dakar 2013.
Medlemmer av Team Kamaz Master utfordrer den sør-amerikanske sanden.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STILLING LEDIG:
To hestekrefter ser 1000 hestekrefter fare forbi.
Ales Loprais (6. plass) stiller opp til fotografering sammen med en representant for sponsorene. Hva gjør man ikke for sponsorene!
Team Kamaz Master kom på første-, andre- og tredjeplass i lastebilklassen i Dakar 2013.
Powered by Labrador CMS