
Fulltreff med bommen på Nasta-åpning
LILLESTRØM (AT.no): Med en splitter ny Hitachi 490 LCH «klipte» entreprenør Sigurd Furulund snora for Nastas nye praktbygg i Lillestrøm.
- Han har i hvert fall 25 Hitachi-maskiner; det er klart Sigurd skulle få æren av å åpne det nye anlegget, jublet maskinselger Fred Partyka i Nasta.
Rett i forkant av snorklippingen overrakte Partyka maskinnøkkelen, for anledningen dandert under en gullsløyfe på rød fløyelspute, til Jessheim-entreprenøren. Hvorpå Sigurd Furulund kvitterte med å strene over til hytta på den nye 50-tonneren og sette i gang showet.
Det ble med andre ord litt av en pang-åpning for Nastas nye avdeling på Østlandet.

Se flere bilder fra åpningsfesten i karusellen nederst i artikkelen!
Til alt overmål var president Yamazawa-san fra hovedkontoret i Europa på plass for å bivåne det hele!
Eget showroom
Nasta skal fortsatt ha hovedkvarter på hjemmebane i Larvik, selv om flere ansatte spøkefullt ba om omplassering da de fikk se det nye anlegget.
Og det er ikke så rart; Nastas nye «finstue» er på hele 2500 m2, inkludert verksted, vaskehall, lager, undervisningsrom og godt med møterom og kontorer.
I tillegg kommer et enestående showroom – her kan man altså inspisere nye maskiner innendørs, i godt lys og med putrende kaffetrakter i umiddelbar nærhet.
- Nå vil enda flere bransjefolk finne veien inn til en hyggelig maskinprat, sier maskinselger Tom Ola Bjerkestuen. Han er en av ca. 20 Nasta-ansatte som vil ha sin arbeidsplass i Lillestrøm.
NB! Artikkelen fortsetter under bildet.

Ansikt utad
Ute er det også god plass, 13.000 m2.
- Fra Lillestrøm skal vi dekke Oslo, Akershus og de søndre delene av Buskerud, Hedmark og Oppland, slo adm. dir. Tom Johansen fast før han la til:
- Det er klart; med sin premium-beliggenhet langs E6, vil anlegget naturlig fremstå som vårt ansikt mot publikum. Synligheten vil gi Nasta en enda bedre posisjon.
Nastaskolen
Nybygget har etter det AT.no erfarer kostet ca. 75 millioner kroner. Nasta eier ikke lokalene, men har en leieavtale på ti år.
Lillestrømavdelingen vil som tidligere være bemannet av representanter for hele virksomheten, dvs. Nasta-ansatte som vil kunne svare på de fleste typer spørsmål om anleggsmaskiner fra Hitachi og Bell. Det vil også arrangeres kurs i regi av Nastaskolen i de nye lokalene.
STILLING LEDIG:
-
Pon Equipment AS søker mekaniker- nymontering
Dyktig mekaniker til moderne verksted i Sandnes søkes!
-
Pon Equipment AS søker mekaniker- nymontering
Driftig prepp mekaniker til moderne verksted på Berger søkes!
-
Pon Equipment AS søker produksjonsmekaniker og skiftleder Z-Line
Produksjonsmekaniker og skiftleder søkes til topp moderne verksted på Berger!
-
Pon Equipment AS søker serviceleder
Driftig serviceleder til moderne verksted på Rygge søkes!
-
Pon Equipment AS søker mekaniker -nymontering
Driftig mekaniker søkes til moderne verksted i Bergen!
-
Dynapac Norge AS søker servicetekniker for vei- og anleggsutstyr
Ønsker du en variert og spennende hverdag?
-
R3 Entreprenør AS søker betongsager/kjerneborer
Norges ledende rivningsentreprenør søker nå etter en erfaren fagarbeider innen kjerneboring og betongsaging til spennende prosjekter i Trondheim
-
Pon Rental Norway AS søker utleiekoordinator
Pon Rental søker etter driftig utleiekoordinator til vår avdeling i Bergen
-
R3 Entreprenør AS søker river
Landets ledende rivningsentreprenør søker nå etter erfarne fagarbeidere innenfor riving og saneringsarbeid til spennende reiseprosjekter over hele Norge.
-
R3 Entreprenør AS søker maskinfører
Landets ledende rivningsentreprenør søker nå etter erfarne Maskinførere til spennende reiseprosjekter over hele Norge