Nikola Tre skal produseres i Tyskland
Et samarbeids-selskap der Iveco, Nikola Corporation og FPT Industrial inngår skal bygge elektriske Nikola Tre-lastebiler i Ulm, Tyskland.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Partnerne avduket en S-Way-basert Nikola Tre i desember 2019.
Lastebilproduksjonen er ventet å starte i Ivecos anlegg for chassisbygging i Ulm, Tyskland, første kvartal 2021. Levering av bilene skal starte samme år.
De først versjonene i produksjon, er batterielektriske trekkvogner med 4x2 og 6x2, og batterikapasitet på opp til 720 kWh. Motoreffekten skal være på 480 kW.
Ulm-fabrikken skal få fabrikkerte deler fra Ivecos spanske fabrikker i Valladoid og Madrid til produksjonen av Tre.
Tre bygges med utgangspunkt i Iveco S-Way, integrert med Nikolas elektriske lastebildrivverk, styresystemer og infotainment.
Brenselcelle-elektriske versjoner av lastebilen skal testes i 2021 og er forventet å komme på markedet i 2023.
STILLING LEDIG:
-
Maskinfører
Walan Maskin AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS
-
Serviceleder
RICH. STEEN AS
-
Salgssjef Off Highway
KGK Norge AS
-
Operatør
FORCIT Norway
-
Bulkoperatør
FORCIT Norway