I SENTRUM: Daglig leder Nils Olav Naas i Anleggsdeler AS (t.h) og Gabriel Motos fra produsenten viser off-road versjonen av spanskbygde Corvus TerrainEX4 med batteridrift.

Spanske Corvus i norsk terreng

LILLESTRØM: Corvus Terrain EX4, en helelektrisk UTW med Veidekke-logo i rød skrift i fronten, hadde fått en sentral plass på standen til importør Anleggsdeler AS.

Publisert

Denne off-roaderen er som skreddersydd for bruk i norsk terreng, het det blant annet i tilbakemeldingene importør Anleggsdeler fikk fra kjøpere av de første modellene som kom til Norge i fjor.

- Vi har allerede solgt et 20-talls Corvus med diesel- eller elektrisk drift, og var derfor ikke i tvil om at UTV’en hørte hjemme på Vei og Anlegg slik at også et bredere publikum kunne få se den, sier daglig leder Nils Olav Naas i Anleggsdeler AS. Heldigvis fikk vi låne en Corvus EX4 med elektrisk drift fra Veidekke for utstillingen, og på plass hos oss var også eksportdirektør Gabriel Motos fra Corvus for å bistå.

Valgte elektrisk modell

Utstillingsbilen Corvus EX4 på standen har en lengde på 3414 mm, bredden er 1656 mm og høyden 1973 mm. Den har en akselavstand på 2238 mm og en bakkeklaring 309 mm. Vekten er 897 kg og nyttelasten er 620 kg. Terrain EX4 har en 13 kw induksjonsmotor som drives av et litium ion 15 kWt batteri som lades med 3 kW, og rekkevidden er 100 km, avhengig av bruk. EX4 er bygd med valgfri trekk 4x2 eller 4x4 og maks hastighet er 25 km/t i lavgir og 40 km/t i høygir. Videre er det montert tilhengerfeste.

Diesel, elektrisk og bensin-versjoner

Avtalen om import av de spanskbygde Corvus Off-Road kjøretøyene til Anleggsdeler AS i Norge ble inngått på tampen av 2023, og de første modellene var helelektriske Corvus Terrain EX4 og dieseldrevne Corvus Terrain DX4 som kom til landet i fjor. Produksjonen foregår i Murcia i Spania, og om kort tid ventes også bensinversjonen Corvus Terrain GX4s til Norge.

Den er kompakt bygd med en bredde i 144,9 cm og egner seg spesielt for serviceoppdrag opplyser Gabriel Motos fra Corvus. Vekten er 764 kg, lastekapasiteten 440 kg og den er godkjent for tilhengervekt på 907. Hyttekomfort betegner han som meget god, og i likhet med bensin- og dieselversjonene er tilgangen til motor meget enkel. Man trenger bare å åpne lasteplanet med et enkelt trekk.

Powered by Labrador CMS