AT.JOBBER | Stillingsmarked

LAVERE MOTSTAND: Volvo har tenkt nytt og hentet inspirasjon fra teknologi som vanligvis brukes i fly, Formel 1 og vindturbiner.

Volvo tar inspirasjon fra luftfarten og Formel 1

Publisert Sist oppdatert

Volvo har nylig vunnet prisen Green Truck Award for 2025 med Volvo FH Aero. Prisen ble tildelt på grunn av lastebilens effektive motor og det nye, aerodynamiske førerhuset.

Volvo har gjort en rekke forbedringer for å gjøre lastebilen mer strømlinjeformet. Blant tiltakene er luftstrømsstabilisatorer, lengre luftavvisere og spesialtilpassede sideskjørt på chassiset. Endringene kan virke små, men de har stor betydning for aerodynamikken og drivstofforbruket. 

Til sammen kan disse nyvinningene redusere drivstofforbruk og CO₂-utslipp med opptil to prosent, i tillegg til tidligere forbedringer. Samlet betyr dette at en Volvo FH Aero kan oppnå inntil syv prosent bedre drivstoffeffektivitet sammenlignet med den forrige FH-modellen.

Løsningene blir nå tilgjengelige for Volvo FH, FH Aero og FM (luftstrømsstabilisatorene er kun tilgjengelige for Volvo FH og FH Aero), og gir fordeler uavhengig drivlinje: elektrisk, gass eller diesel.

DETALJER: Detaljer som minsker luftmotstanden.
DETALJER: Detaljer som minsker luftmotstanden.

Den viktigste nyheten er de nye luftstrømsstabilisatorene, diskret plassert i de øvre hjørnene av førerhuset ved frontruten. De består av et mønster med små, skråstilte vinger som effektivt leder luftstrømmen rundt hjørnene på førerhuset. Resultatet er forbedret aerodynamikk og lavere luftmotstand.

DETALJER: Detaljer som minsker luftmotstanden.
DETALJER: Detaljer som minsker luftmotstanden.

– Vi har tenkt nytt og hentet inspirasjon fra teknologi som vanligvis brukes i fly, Formel 1 og vindturbiner. De øvre hjørnene av førerhuset er avgjørende for god aerodynamikk. Takket være vårt nye kameraspeilsystem har vi funnet nytt potensial i dette området og har utviklet nye løsninger. Ved å styre luftstrømmen i mikroskala oppnår vi betydelige forbedringer i det store bildet. Denne teknologien gir oss også et grunnlag for videre innovasjon fremover, sier Anders Tenstam, senior teknologiekspert i aerodynamikk i Volvo Trucks.

Powered by Labrador CMS