AT.JOBBER | Stillingsmarked

KLAR FOR JOBB: Sunward-maskinen på 24 tonn og strøm på tanken er den første som overleveres til kunde i Norge. Sartor & Drange er kunden.

Første el-Sunward er nå levert

Publisert

Maskinsjef Bjørn Ove Hetlevik er godt fornøyd med å ha maskinen på plass. Han inngikk avtale med den norske Sunward-forhandleren Silwer AS på Buama om kjøp av denne 24-tonneren, samt en 6-tonner, på batteri. Nå er den største av dem altså levert, og i jobb på VA-oppdrag for storentreprenøren fra Hordaland.

ELEDA: Sartor & Drange er del av Eleda som har kjøpt opp flere store entreprenører i det norske markedet.

10 timer med lunsjlading

Sunward SWE240FE kommer med 423 kWt litium batterier. Dette skal holde til full dags arbeid, og med lading i lunsjen skal den klare et skift på 10 timer. Alt kommer selvsagt an på type jobb, men til det Sartor & Drange har planer om å bruke den til, skal det ikke være umulig å oppnå.

- Det er beltingen som spiser mest batteri. Typisk VA-jobbing langs veien tar ikke så mye batteri, sier Hetlevik.

Norske tilpasninger

Han sier maskinen har fått en del tilpasninger for norske forhold. Arbeidet er utført på verkstedet til S&D, i samarbeid med Silwer, og representanter fra Sunward i Kina var også på plass for å se hva som ble gjort.

- De kom for å se, slik at neste maskin kan leveres ferdig til rettelagt for norske forhold og kunder, sier maskinsjefen.

- Hva ble gjort?

- Det var ting som å montere Grammer førerstol, endringer på førerspakene, støyisolering av hytta og sette inn Xplosafe ruter foran, til siden og mot bommen. I tillegg har vi fått på større vindusviskere, sier Hetlevik.

XPLOSAFE: Nye ruter i front og på begge sidene er montert inn.
TILT: Engcon og Klepp Mek i stikkespissen.

 

Powered by Labrador CMS