AT.JOBBER | Stillingsmarked

FØRSTE TV2100: Gjengen fra Øveraasen sendte deres første TV2100 av gårde til OSL på mandag 17.mars. Nå skal de lage tre til. Fra venstre ser vi Hans Petter Sveen, Mathias Schulz , Lee Kruger, Kristoffer Thorsteinshaugen, Eirik Strøm, Stein Erik Pettersen, Kasper Rudlang, , Per Arne Bjeglerud, Slawomir Szczechowski, Alvin Runni og Svein Fremstad.

Verdens største og sterkeste levert til Oslo Lufthavn

ØVERAASEN: – Svaret på hvorfor man trenger kapasitet på 12.000 tonn snø i timen er egentlig ganske enkelt.

Publisert Sist oppdatert

Øveraasen TV2100 er verdens sterkeste og største selvgående fres for bruk på flyplasser.

Den er håndlaget av Øveraasen på Gjøvik og er den første av sitt slag. 

Øveraasen TV2100 har 2100 hestekrefter fra en 57-liters V12 MTU-motor i Steg V-versjon. Det er første gangen Øveraasen bruker den nye versjonen av MTU-motoren og motorpakka alene veier over 7,5 tonn, forteller key account manager i Øveraasen, Stein Erik Pettersen.

9500 Newtonmeter

Dreiemomentet fra motoren er 9500 newtonmeter og med så mye effekt har maskinen en kapasitet på 12.000 tonn i timen.

– Hvorfor en så stor fres spør folk seg, svaret er enkelt, forklarer Pettersen.

Denne skal ligge bak et sweeper-tog som rydder hele banebredden på Gardermoen. Den skal frese ut ranken fra sweeperne og holde samme hastighet som sweeper-toget. 

– Det er helt vesentlig at de klarer å rydde på under 15 minutter på OSL som er kravet, hvert minutt teller, kommenterer Pettersen.

– Men i praksis klarer de det raskere enn det.

Arbeidshastigheten til sweepertogene er ofte mellom 28 til 35 km/t. TV2100 kan oppnå 60 km/t i transporthastighet når den flytter seg mellom oppdragene.

FØRSTE MED NY MOTOR: Motoren fra MTU på 57 liter yter 2100 hestekrefter, 9100 Newtonmeter og oppfyller Steg 5-kravene.

Maskinen har firehjulsstyring, krabbestyring, hydraulisk fjæring og nivellering. Operativ vekt er 45 tonn.

NY HYTTE: Hytta har fått sentrert førersete (før var det plassert på høyre side).

Ny hytte

Med frontmontert førerhytte får du utkastet bak fører slik at sikten ikke blir hindret. Hytta på TV2100 er ny og blant annet har førerstolen blitt sentrert (før var den på høyre side). 

Hytta er festet i hovedramma bak slik at aggregatet kan beveges seg opp og ned uten rystelser inn i hytta. Det gjør at det er behagelig å kjøre og lite støy. Den er lettkjørt til å være så stor får A&T vite.

Nå skal det bygges tre til som skal til Tromsø, Evenes og Helsinki, forteller Pettersen.

Powered by Labrador CMS