AT.JOBBER | Stillingsmarked

NYTT: På standen i Haugesund hadde Mineralteknikk med to Mesda-verk (J11HP kjeftknuser og S4D sikteverk), samt to Terex Finlay-maskiner (stackeren TR60 og grovsiktet 883 Triple Shaft).

Mineralteknikk med kinesiske knuse- og sikteverk

HAUGESUND: Mineralteknikk lanserte et nytt agentur knuse- og sikteverk på årets anleggsutstilling i Haugesund. Den norske forhandleren har sikret seg rettighetene for hele Skandinavia.

Publisert

På Anlegg Haugesund presenterte Mineralteknikk for første gang et Mesda-knuseverk, og selskapet har altså sikret seg rettighetene for dette agenturet i hele Skandinavia.

Demo av maskinen

I ukene før messen gjennomførte Mineralteknikk en demo av kjeftknuseren Mesda J11HP hos en kunde på Østlandet.

– Nå har vi kjørt den i to uker på demo hos en kunde på Østlandet, og det med gode resultater, sier servicesjef Rune Grønvold.

SUPPLEMENT: Daglig leder Einar Årdal Øvstebø (t.v.) i Mineralteknikk og serviceleder Rune Grønvold foran kjeftknuseren J11HP som allerede har vært på demo hos en norsk kunde.

Daglig leder i Mineralteknikk, Einar Årdal Øvstebø, forteller at prosessen med Mesda har vart i et års tid. Først startet det med dialog, og senere har den norske forhandleren ved flere anledninger reist til Kina for å tilpasse maskinene til norske og nordiske forhold.

- Dette er et utfyllende supplement til våre eksisterende agenturer, og det er veldig gode og solide produkter, sier Årdal Øvstebø til A&T.

Stor endring i bransjen

Han peker på at kinesiske produsenter har styrket sin posisjon i markedet de siste årene, med konkurransedyktige produkter og høyt teknologisk nivå. Denne utviklingen ønsker Mineralteknikk å være med på.

- Se på alle bransjer og hva som er i ferd med å skje med kinesisk produserte merker. Det er også mange europeiske merker som produserer i Kina. Denne bølgen kommer, men jeg tror ikke alle forstår hvor stor denne bølgen kommer til å bli. Det handler til syvende og sist om et kostnadsspørsmål, sier Årdal Øvstebø når vi slå av en prat i en rålekker messecontainer de har fått bygget hos nettopp Mesda.

RÅLEKKER: Denne messecontaineren er også ny og veldig innbydende. Det er Mesda som har laget den.

Mineralteknikk-sjefen sier Mesda har levert mye maskiner til Russland, og i forhold som er ganske tilsvarende som de nordiske.

Fortsetter med alt

Produktporteføljen omfatter både hybride og fullelektriske knuse- og sikteverk. Den kinesiske produsenten produserer også gravemaskiner og annet anleggsutstyr, men det er knuse- og sikteverkene som Mineralteknikk nå vil konsentrere seg om.

- Det er det vi kan, sier Årdal Øvstebø.

- Vil agenturet på de kinesiske maskinene ha noe å si for det øvrige sortimentet dere har av maskiner og merker?

- Nei, vi fortsetter med alt vi har. Dette kommer i tillegg.

Powered by Labrador CMS