Stolt medarbeider fra avdeling Forus etter dagens dyst.

Satte ny asfaltrekord

Aldri før har en avdeling i Lemminkäinen Norge produsert like mye asfalt på én dag. På det meste var 34 biler i arbeid.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Mandag 10. oktober produserte og la asfaltoperatører fra selskapets avdelingen på Forus 3100 tonn asfalt for TT Anlegg og Statnett i Setesdalen.

- På det meste hadde vi 34 biler i sving opp og ned Setesdalen, som fraktet asfalt fra Kristiansand til utleggerlaget i arbeid på anlegget i Åseral, sier Stian Sele, avdelingssjef ved Lemminkäinen Norges avdeling på Forus.

Rekorden ble satt i arbeid for TT Anlegg, som har hovedentreprisen på byggingen av tre kilometer vei opp til Honna transformatorstasjon i Åseral for Statnett. Asfalten ble fraktet med fire båter fra Lemminkäinens avdelinger på Forus og Karmøy.

- Vi startet å produsere asfalten allerede på lørdag. På grunn av beliggenheten, ti mil fra Kristiansand, ble det i planleggingsfasen klart at den beste måten å løse logistikken på var å kjøre intensiv produksjon over to dager. Tirsdag produserte, transporterte og la vi 2 400 tonn asfalt, sier Sele.

Forus-avdelingen har også satt ny avdelingsrekord når det gjelder gjenbruksproduksjon. Gjenbruksandelen i asfalten endte på 40 prosent.

- En fantastisk innsats fra alle involverte. Jobben gikk etter planen, og samarbeidet med TT Anlegg og underentreprenører var meget godt, sier Sele.

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS