AT.JOBBER | Stillingsmarked
Alvorlig arbeidsulykke i Rogfast
FALT FRA HØYDE: En mann i midten av 20-årene er alvorlig skadet etter en arbeidsulykke i forbindelse med Rogfast-prosjektet.
Det er en mann i midten av 20-årene som er alvorlig skadet etter en arbeidsulykke i forbindelse med Rogfast-prosjektet onsdag. Mannen skal ha falt fra en høyde, melder NRK.
Politiet meldte om ulykken klokken 10.16. Helsepersonell ble sendt til stedet for å stabilisere mannen, før han ble sendt videre til sykehus.
– Krimteknisk er kalt ut for å bistå. Det foregår taktisk etterforskning med avhør av vitner, sier operasjonsleder Steinar Knudsen i politiet til NRK.
Ifølge Knudsen følger arbeidsgiveren opp egne ansatte og har varslingsplikt overfor Arbeidstilsynet.
Uavklart forløp
Det er foreløpig uavklart hvordan ulykken skjedde.
– Omstendighetene rundt uhellet har vi noe informasjon om, men det er uavklart foreløpig. Det vil etterforskningen vise, sier innsatsleder Sindre Lotsberg i politiet.
– Per nå er det beskrevet som alvorlige skader på personen, men vedkommende har vært våken og tilsnakkende mens det har vært nødetater på stedet, sier Lotsberg.
Krevende tilkomst
At ulykken skjedde i en tunnel, gjorde redningsarbeidet noe mer krevende.
– Det er noen tilleggsfaktorer når det gjelder tilkomst til stedet. Det er litt utfordrende med sambandsdekning, men det har de som jobber her et system for, sier Lotsberg.
Første prioritet
Prosjektleder for Rogfast Kjell Håvard Belsvik sier til NRK at han ikke kan gå i detalj på hvilken type arbeid ulykken skjedde i forbindelse med. Første prioritet er å ta seg av den skadde.
– Neste trinn er å kartlegge hva som har skjedd, sier Belsvik.
NRK har vært i kontakt med entreprenørene Implenia og Stangeland. De henviser til Statens vegvesen og politiet for uttalelser om ulykken.