Peab bygger kai

Peab Anlegg har fått i oppdrag fra Statsbygg å bygge nytt kaianlegg for Høgskolen i Bergens dykkerutdanning i Skålevik.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.

Oppdraget har en verdi på 12,5 millioner kroner. Det nye kaianlegget blir bygget som en utvidelse av eksisterende kai. I oppdraget inngår tilhørende tekniske fag som elektrikerarbeid, rørleggerarbeid og arbeid med luftledninger, skriver Peab i en pressemelding.  

Anleggsarbeidene starter i slutten av februar, og det nye kaianlegget skal stå klart i august 2016. Kaien vil få en størrelse på ca. 36 x 20 meter. Den fundamenteres på pilarer på fjell. Det elektriske anlegget skal legges om, og Peab skal blant annet bygge to nye trafoer.

 − Denne jobben er ganske lik den vi nettopp fullførte for Framo Sjølivet i Florvåg på Askøy. Vi tar med oss nyttig erfaring derfra når vi nå går i gang med den nye kaien i Skålevik, sier prosjektleder Anders Diesen i Peab Anlegg.

 

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS