Ny gravemaskin fra Caterpillar
Caterpillar lanserer Cat 352F med maksimal driftsvekt på 53,3 tonn og en 317 kilowatts C13 Acert-motor.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Hydraulikksystemet leverer maksimalt 770 liter per minutt. Caterpillar lover et romslig førermiljø, enkelt vedlikehold og drivstoffbesparende systemer.
Flere besparende systemer
Føreren kan velge «Power», standard eller økonomi når det graves, alt etter hva opdraget krever. I tillegg justerer en automatisk motorkontroll hastigheten på motoren etter kraftbehovet. En turtallbegrenser senker turtallet etter et gitt intervall når maskinen ikke er i bevegelse.
Dette gir som kjent mindre avgassutslipp og sparer drivstoff. I tillegg gir det lengre serviceintervaller som også er pengebesparende.
Serviceintervall for motorolje og filtre er forlenget til 500 timer, skriver Caterpillar i en pressemelding.
Rekker 11,71 meter
Cat 352F er standardutstyrt fra fabrikk med en bom på 6,9 meter og stikke på 3,5 meter. Gravedybde oppgis til maksimalt 7,51 meter.
Maksimal rekkevidde er 11,71 meter. Maskinen har maksimal svinghastighet på 8,7 runder per minutt.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker/vedlikeholds operatør
Franzefoss Pukk AS (FPU) Anlegg Steinskogen
-
Maskinfører
Erling Rolstad As
-
Veiarbeider/Trafikkdirigent
Norsk Trafikksikring AS
-
Servicemekaniker
Maskinteknikk Nord AS
-
Servicetekniker
WashTec Bilvask AS
-
Servicetekniker
ROGNE INDUSTRITEKNIKK AS
-
Prosjektleder
Nordic Bulk AS
-
Selger-Ballangen
Entrack AS
-
Selger - Lillehammer
Entrack AS
-
Instruktør Teknisk Opplæring
Norsk Scania AS