
Koster flere titalls millioner å reparere
Skatestraumtunnelen blir stengt ut 2015.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Arbeidet med å reparere Skatestraumtunnelen er så omfattende at tunnelen trolig ikke åpner igjen før i 2016. Prislappen vil komme på flere titalls millioner kroner.
Regionvegsjef Helge Eidsnes var torsdag 23. juli i Bremanger for å se på skadene i Skatestraumtunnelen på fylkesvei 616. Med seg hadde han representanter både frå Sogn og Fjordane fylkeskommune og Bremanger kommune.
Rapport i august
- Vi har fortsatt ikke hele bildet over hvor stort omfanget er. Vi ser likevel at skadene er store og omfattende, og det vil ta lang tid å sette tunnelen i stand igjen. Trolig blir tunnelen stengt ut året, i verste fall lenger, sier regionveisjef Helge Eidsnes.
Statens vegvesen skal de neste ukene arbeide for å få den fullstendige oversikten over skadeomfanget. I august legger Vegvesenet frem en rapport for veieier Sogn og Fjordane fylkeskommune.
2025-nivå
- Da vil vi også legge frem to kostnadsoverslag: Ett på hvor mye det vil koste å bygge opp tunnelen til standarden den hadde, og ett på hva det vil koste å oppgradere den til 2025-nivå i tråd med de nye EU-kravene, sier Eidsnes.
STILLING LEDIG:
-
Lager- og bulkmedarbeider
AUSTIN NORGE AS
-
Prosjektleder
MURIBØ AS
-
Servicetekniker hogstmaskiner
Anlegg og Miljøservice AS
-
Mekaniker - Uteservice Østlandet
Pon Equipment AS
-
Prosjektmekaniker 14/14 turnus
Pon Equipment AS
-
Mekaniker - Uteservice Nordmøre
Pon Equipment AS
-
Anleggsleder/Prosjektleder
Skagstind Bygg AS
-
Elektroinstallatør/serviceleder
GK Norge
-
Kuldetekniker
GK Norge
-
HMS-Koordinator
AF HÅNDVERK AS