Mika Auvinen og kona Sari med et saftig seierskyss etter av seieren var «i boks». Alle bilder: Trailer.se

Vant på bryllupsdagen

Finske Mika Auvinen vant Nordic Trophy med vogntoget Highway Hero på Mantorp i Sverige. Da ble det fest med kona.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.

Lørdag 29. august tok Mika Auvinen sin sjette seier i Nordic Trophy med en Mercedes Actros 2551 bulkbil, noe som betyr at han bare har en seier igjen for å tangere danske Henrik Guldager.

Og så? Skal det bli en finne som tar over tronen som «mesternes mester» i Nordic Trophy?

Det var i hvert ikke det Mika tenkte på på lørdag. Han var bare overlykkelig over seieren som han feiret med sin kone Sari.

- Det er vår bryllupsdag i dag, så dette er ekstra morsomt, sa han til Trailer.se.

Nervøs finne

At det skulle bli seier var noe Mika håpet på, men var alt annet enn sikker på.

- Startfeltet i år var fantastisk med så mange fine lastebiler. Det er umulig å si hvem som er hovedkonkurrenten. Det var så mange som kunne slå meg, sa finnen.

 

Med seks seire i bagasjen kan men tenke at den finske mesteren er blitt litt blasert. Men det var ikke tilfelle:

- Så nervøs har jeg nok aldri vært. Jeg er minst like glad over denne seieren som de tidligere.

Sprudlende glad og dynket i champagne tok Mika kona i sine armer og ga henne et bløtt kyss. Og så ble det en skikkelgi finsk seiersfest ut i de små timer.

Norsk flisbil til topps

Det var heller få norske biler å finne på resultatlistene etter Nordic Trophy som ble arrangert i forbindelse med Trailer Trucking Festival på Mantorp Park Raceway i Sverige.

Ett hederlig unntak er John Telhaug som representerte Telhaug Transport og Norge med en Scania R620 flisbil. Det ble førsteplass i klassen «Beste flisbil» på Telhaug.

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS